Dispecer

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane recruteaza Dispecer pentru unul dintre clientii sai, un principal furnizor de curierat.

RESPONSABILITATI
  • Coordonarea si supervizarea activitatii coletelor  care circula in trafic international;
  • Preluarea si executarea comenzilor de transport de la client respectand cerintele companiei si cerintele legale;
  • Pastrarea unei bune comunicari cu clientul si soferul pana la descarcare;
  • Introducerea datelor din comenzi intr-o aplicatie speciala cat si intr-un excel;
  • Verificarea documentelor in conformitate cu procedura interna;
  • Verificarea situatiei transporturilor pe rute si comunicarea acesteia catre Manager/Supervizor;

CERINTE
  • Minim 1-2 ani experienta intr-un rol similar (dispecer transport international);
  • Cunostinte de Microsoft Excel la nivel avansat;
  • Limba engleza-nivel avansat;
  • Cunostinte solide in industria de transport si logistica;
  • Cunostinte legislatie transport;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Capacitate foarte buna de rezolvare de probleme;
  • Foarte bune abilitati de organizare si planificare a activitatii;

BENEFICII
  • Contract de munca
  • Program de lucru 8 ore, in 2 schimburi + weekend-uri
  • Asigurare medicala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa: 15 Ron
  • Transport asigurat / decontat

LOCATIE : OTOPENI

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 21 oct. 2021 Reactualizat 18 nov. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos