Publicat 27 Mai 2019 | Reactualizat 24 Iun 2019 | Expiră 27 Iun 2019

Dispecer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Este obligatoriu limba engleza, nivel avansat. Avantaj : cunostinta limba Italiana.
- Capacitatea de a lucra in echipa.
- Comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie.
- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme.
- Abilitati de comunicare cu soferii.
Descrierea jobului
Sa cunoasca si sa respecte prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri:
- Coordonare, urmarire si indrumare soferi /transport.
- Sa programeze si sa optimizeze rutele astfel incat sa obtina un parcurs km/gol cat mai mic.
- Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenii ceruti de standardele firmei.

Sa cunoasca si sa respecte prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Sa optimizeze costurile legate de transport.
Vă oferim:
- Post stabil într-o companie în continuă dezvoltare.
- Posibilități de promovare.
- Salariu atractiv
- Timp de lucru : 08.30 - 13.00 / 15.00 - 18.00

Gruber Logistics Srl este filiala din Romania a companiei Italiană de transport; Gruber Logistics Spa, companie cu 80 de ani de experiență in servicii logistice și transport internațional de mărfuri in Uniunea Europeană si nu numai. Flota noastră : Scania, Man, Iveco, Renault toate echipate cu sisteme performante Transics. Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihnă și de conducere.

Expirat
Dispecer  -  Gruber Logistics S.R.L