Dispecer Transport

AGRICOVER 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm Dispeceri Transport interesați să se alăture echipei noastre. Misiunea rolului presupune organizarea activității de transport în activitatea noastră de distribuție inputuri agricole: semințe, pesticide și îngrășăminte.

Cerinţe:
  • Interes și expunere în domeniul logistic, operațiuni, organizare transporturi;
  • Studii medii/ superioare;
  • Cunoştinţe MS Office;
  • Atenție la detalii și atitudine prietenoasă față de cifre și date;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Initiativă, responsabilitate, lucru în echipă;
  • Viteză de reacție și abilități de organizare;
  • Înclinație naturală și confirmată pentru precizie și rigurozitate, norme și proceduri.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
  • Planificarea comenzilor, negocierea și confirmarea costurilor de transport;
  • Recepţionarea şi înregistrarea corectă a solicitărilor de transport primite în SAP;
  • Respectarea procedurilor privind modul de organizare a activităţilor de transport;
  • Gestionarea relației și a contractelor cu companiile de transport;
  • Implementarea clauzelor contractuale, atât pentru contractele standard cât şi pentru cele speciale;
  • Raportarea promptă către beneficiarii a statusului comenzilor;
  • Respectarea indicatorilor logistici stabiliți prin politica companiei;
  • Gestionarea documentelor de livrare și informarea depozitelor;
  • Gestionarea documentelor de recepție marfă și verificarea facturilor de transport în vederea efectuării plății;
  • Cunoaşterea şi aplicarea aspectelor legale privind domeniul de activitate.
Raportează către: Manager Transport.

Grupul Agricover este unul dintre cei mai importanți jucători din agribusiness-ul românesc, cu o activitate de peste 21 de ani. Cu un model de business puternic integrat și original, Grupul Agricover susține eficiența întregului lanț valoric din agricultură, oferind soluții specializate pentru dezvoltarea afacerilor fermierilor din România.

Agricover SA, înființată în anul 2000, este entitatea exclusiv dedicată activității de distribuție a tehnologiilor agricole (produse pentru nutriția plantelor, produse pentru protecția plantelor, semințe certificate) și combustibil (motorină). Numărul de clienți activi la data de 30 iunie 2020 a depășit 6.000, ponderea cea mai ridicată în afaceri fiind reprezentată de fermierii care administrează suprafețe de peste 500 de hectare. În octombrie 2019, Agricover Holding SA a finalizat o tranzacție în urma căreia ADAMA, membră a Grupului Syngenta, unul dintre liderii globali în soluții integrate pentru protecția plantelor, a devenit acționar minoritar în cadrul subsidiarei.

Publicat 30 Mai 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.