Dispecer Transport

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Persoana organizata, punctuala, atenta la detalii, dinamica si adaptabila;
- Rezistenta la stres;
- Bune aptitudini de planificare si comunicare;
- Capacitatea de a rezolva mai multe sarcini in acelasi timp;
- Cunoasterea limbii spaniole la nivel conversational;

Descrierea jobului

Activitatea se va desfasura remote(de acasa), dupa indeplinirea unui program de instruire de doua saptamani care se va desfasura la sediul nostru central din Spania.
Responsabilitati:
- preluarea comenzilor si transmiterea acestora catre soferi;
- planificarea traseului si monitorizarea in permanenta a pozitiei camioanelor pe tot parcursul cursei;
- urmareste si centralizeaza datele referitoare la situatia masinilor, status, pozitie si gestionarea eventualelor intarzieri la incarcare sau livrare;
- pastreaza in permanenta contactul cu soferii si comunica asertiv cu acestia;
- mentine relatia si comunica in permanenta cu clientii;
- colaboreaza si comunica deschis cu ceilalti colegi din alte departamente pentru a rezolva cat mai eficient eventualele probleme care pot aparea pe parcurs;

Suntem o companie de transport si logistica cu mai mult de noua ani experienta si avem in spate o echipa frumoasa si unita. Ne recomanda performanta si colaboratorii nostri din toata Europa. Punem marfurile in miscare prin sediile noastre din Romania si Spania.
Publicat 30 mai 2022 Reactualizat 27 iun. 2022 Expiră 29 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos