Dispecer transport

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Cunoasterea legislatiei si reglementarilor din domeniul auto;
-Experienta minima 2 ani pe o pozitie similara;
-Cunostinte bune de operare PC;
-Capacitate de organizare si planificare;
-Capacitate de a lucra in echipa si spirit de initiativa;
-Abilitati de comunicare si negociere;Descrierea jobului

Descrierea jobului

-Organizeaza si grupeaza eficient comenzile astfel incat sa asigure livrarea in termen;
-Stabilește traseele optime de deplasare și le monitorizează;
-Planifica incarcarile pentru a livra in parametri optimi marfa proprie catre clientii societatii;
-Verifica conformitatea documentelor de transport;
-Inregistreaza in sistemul informatic intern detaliile solicitate;
-Ofera suport departamentelor de facturare si contabilitate
-Intocmeste rapoarte catre managerul de transport

S.C. Trutzi S.R.L este o companie dinamica si flexibila, orientata catre nevoile si cerintele clientilor.

Am adus un plus societatii prin investitiile repetate si constante in unitatea de productie, cat si in reteaua zonala de distribuitori, care ne-au ajutat sa crestem cifra de afaceri si sa devenim mai competitivi pe o piata care pune accentul in primul rand pe pret, dar si pe calitate.

Ne pretuim clientii si salariatii, credem in colaborarile fructuoase pe termen lung, de aceea oferim servicii de calitate si avantaje deosebite celor care aleg sa colaboreze cu noi.

Pe viitor, vrem sa crestem capacitatea de productie si sa extindem reteaua de distribuitori si de depozite proprii la nivel national. In prezent, atat prin depozitele proprii din Suceava, Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi, Constanta, Galati, Arad si Pitesti, cat si prin reteaua nationala de distribuitori, acoperim majoritatea judetelor din tara in ce priveste livrarea imediata a comenzilor (12-24h), celelalte judete ale tarii fiind deservite prin intermediul livrarilor prin curierat rapid. Intr-o piata care este in continua miscare, suntem mereu in cautare de noi colaborari, alaturi de care ne dorim sa crestem.

Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 6 iun. 2022 Expiră 8 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos