Dispecer transport

Top Seeds S.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii medii/superioare;
  • Expunere anterioara in domeniul organizarii transporturilor rutiere de minimum 1 an;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Cunostinta MS Office;
  • Persona organizata, cu atentie la detalii si viteza de reactie;
  • Spirit de echipa si bune abilitati de comunicare;
  • Permis de conducere.

Descrierea jobului

  • Organizarea transportului de marfa in conditii de eficienta si siguranta (cu ajutorul flotei proprii si/sau cu masini inchiriate);
  • Gestionarea flotei interne de camioane (prelate/bene cereale);
  • Planificarea si confirmarea comenzilor de transport;
  • Urmarirea trasnporturilor de la incarcare pana la descarcare;
  • Receptionarea si solutionarea reclamatiilor legate de transportul de marfa;
  • Gestionarea fluxului de documente provenit din activitatile de transport;
  • Verificarea facturilor de transport in baza contractelor in derulare;
  • Gestionarea relatiei cu soferii interni: organizarea si monitorizarea activitatilor acestora;
  • Raportare: centralizarea cotatiilor de transport, compararea preturilor, intocmirea saptamanala a rapoartelor privind activitatea de transport, monitorizarea costurilor de combustibil pentru flota interna.
  • Oferta nostra: salariu motivant adaptat industriei, tichete de masa, asigurarea medicala, bonusare anuala in functie de realizarile companiei.

Sc Top Seeds Srl s-a infiintat in 2010 incercand sa ajunga un lider pe piata din SE-tul Romaniei in ceea ce priveste comercializarea de seminte, pesticide,ingrasaminte si motorina. Compania promoveaza solutii si tehnologii destinate tuturor fermierilor, fiind permanent alaturi de clientii nostri pentru a le putea oferii produse moderne si performante, adaptate. Principalii parteneri sunt: Pioneer, Timac Agro, Euralis, KWS, Adama, Tiriac Energy, Ameropa, Lebosol etc.

Publicat 18 apr. 2022 Expiră 18 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos