Publicat 03 Mar 2020 | Reactualizat 31 Mar 2020 | Expiră 02 Apr 2020

DISPECER TRANSPORT

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare sau medii;
  • Cunostinte avansate/medii de limba franceza/germana;
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
  • Persoana organizata, cu o buna capacitate de coordonare si planificare;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Atentie distributiva si capacitate de concentrare;
  • Experienta intr-un post similar in domeniul transportului international de marfuri constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Coordoneaza un anumit numar de camioane din flota;
  • Mentine relatiile cu case de expeditii, firme de transport si beneficiari ai transporturilor de marfuri;
  • Receptioneaza comenzile de transport, verifica si stabileste traseele optime de deplasare;
  • Transmite soferilor detalii despre transport si tine permanent legatura cu acestia prin sistemele de comunicare;
  • Monitorizeaza evolutia curselor, activitatea soferilor si pozitionarea camioanelor;
  • Tine evidenta comenzilor de transport, opereaza comenzile in sistemul informatic;

Postul se afla in Austria VG LOGISTICS gmbh A-5261 Uttendorf

DISPECER TRANSPORT  -  Vg Rudolf Logistics S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles