Publicat 14 Sep 2017 | Reactualizat 12 Oct 2017 | Expiră 15 Oct 2017

Dispecer transport international

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe:

Studii superioare;
Experienţă în domeniul transporturilor, precum şi cunoştinţele de legislaţie europeană de transport, constituie un avantaj;
Cunoştinţe de geografie;
Cunoştinţe MS Office;
Cunoştinţe de limba engleză (limba franceză reprezintă un avantaj);
Capacitate de comunicare, informare, analiză şi relaţionare, între clienţi si conducătorii auto;
Rezistenţă la stres.

Descrierea jobului

​Responsabilităţi:
Monitorizează activitatea şoferilor si a poziţionării camioanelor;
Operează comenzile de transport în sistemul informatic;
Transmite detalii despre transport conducătorilor auto şi menţine legătura directă cu aceştia;
Întocmeşte diferite rapoarte aferente departamentului de transporturi;
Completează planul de transport în urma comenzilor primite de la client.

XPO Logistics is a global provider of cutting-edge supply chain solutions to the world's most successful companies. XPO serves more than 30,000 customers with a highly integrated network of over 52,350 employees and 863 locations in 27 countries. In Europe, the company develops high added value solutions in transport, logistics and global forwarding, and places sustainable development at the heart of all its activities.

Expirat
Dispecer transport international  -  XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.