Dispecer transport international

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1000 - 1500 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • are experiență în planificarea camioanelor de mare tonaj în regim de transport internațional
  • cunoște legislația specifică domeniului
  • posedă abilități de comunicare
  • stăpâniște limba engleză (limba germană este apreciată în mod special)

Descrierea jobului

  • planifică comenzile de transport conform procedurilor curente
  • întreține comunicarea cu șoferii și clienții în vederea bunei desfășurări a activității
  • inițiative personale în vederea creșterii portofoliului de clienți precum și îmbunătățirea activității nu sunt mandatorii dar sunt apreciate

Recrutarea se face în numele unui companii de transport cu 10 ani vechime, a cărei activitate s-a dezvoltat în ultimii 5 ani în direcția transportului internațional și care dorește să se dezvolte în continuare.

Compania dispune de o sucursală în București și o sucursală în Germania. Pe termen scurt se dorește deschiderea unui punct de lucru în Sibiu. Parcul propriu constă în 20 de camioane de 40t.

Se oferă condiții moderne de lucru în cadrul unei echipe tinere și profesioniste precum și o retribuție motivantă în acord cu performanțele individuale.
Publicat 21 ian. 2022 Reactualizat 20 feb. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos