Dispecer transport international

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam Dispecer transport international responsabil, respectuos, organizat!

Cerinte:
  • Cunostinte operare PC nivel avansat;
  • Abilitati de planificare ,organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii;
  • Experienta intr-o activitate similara in domeniul dispeceratului sau coordonare transport obligatorie;
  • Cunostinte de limba Engleza.

Descrierea jobului

  • Activitati specifice de expeditie/transport rutier de marfuri;
  • Mentinerea relatiei cu clientii alocati in vederea onorarii comenzilor de transport primite;
  • Administrarea relatiei cu furnizorii de transport ai companiei si negocierea tarifelor de transport cu acestia;
  • Coordonarea camioanelor furnizorilor cu contract de exclusivitate si respectarea conditiilor contractuale;
  • Programarea si optimizarea rutelor, identificarea si informarea clientilor sau furnizorilor asupra celor mai eficiente rute din punctul de vedere al costurilor.
Beneficii:

SALARIU AVANTAJOS si POSIBILITATE DE AVANSARE!

Companie infiintata in 1991,cu sediul in Pitesti, angeaza dispecer transport intern si international de marfa.Daca ai calitati precum: responsabilitate, bune abilitati de comunicare, capacitate de organizare si planificare, diplomatie si, bineinteles, cunoasterea limbii engleza , te asteptam sa depui un CV aici in aplicatie. Cunoasterea unei a doua lmbi constituie un avantaj
Publicat 11 oct. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos