Publicat 20 Iun 2019 | Expiră 21 Iul 2019

DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- abilitatea de a planifica, organiza si urmari activitati
- abilitati de comunicare, negociere, spirit de echipa si responsabilitate
- seriozitate, dinamism
- abilitati de lucru sub stres si cu termene limita
- abilitati de analiza

Descrierea jobului

- cauta si preia comenzi de transport de la clienti, pentru efectuarea transporturilor atat cu autocamioanele din flota proprie, cat si ale altor transportatori;
- analizeaza impreuna cu Logistics Managerul comenzile de transport in functie de risc financiar, tarif minim acceptat de catre companie, etc.;
- introduce comenzile in softul firmei si monitorizeaza operational transportul
- urmareste ca autocamioanele sa fie planificate de catre dispecer si transmite clientului numerele de inmatriculare ale acestora, in timpul solicitat de catre client;
- informeaza de o maniera corecta, obiectiva, adecvata si oportuna a sefului ierarhic, ca fundament al activitatii de luare a deciziilor
- urmareste rapoartele zilnice si propune solutii de imbunatatire pentru atingerea obiectivelor propuse

Cerinte:
- cunoasterea limbii engleze nivel avansat;
- experienta de cel putin 1 an in vanzari/coordonare echipe soferi;
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.);

Oferta(bonusuri, beneficii):
- pachet salarial motivant;
- sistem de bonusare pentru performanta;
- card de servicii medicale private;
- traininguri pentru dezvoltarea profesionala.

Companie multinationala cu activitate principala transport rutier marfa.Activitatea principala consta in transportul rutier de marfuri cu camioane proprii si cu transportatori terti pe Europa de Vest si Est.

Expirat
DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL  -  DUMAGAS TRANSPORT SA