Dispecer Transport international 3.5T

Soramin Trans Panif S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerintele rolului:

• Studii superioare finalizate
• Experienta minima de 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de dispecer
• Experienta in lucru cu bursa de transport
• Cunostinte de limba engleza
• Operare PC - nivel avansat, Excel - nivel avansat
• Cunoasterea pietei de transport
• Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor
• Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut

Descrierea jobului

Responsabilitatile cheie:
• Preluarea comenzilor de la client;
• Planificarea comenzilor de transport;
• Gruparea optima a comenzilor primite de la clienti / zone/ camioane astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen ) si totodata incadrarea costului in buget;
• Identificarea solutiilor optime de transport;
• Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii;
• Mentinerea relatiei cu clientii;
• Mentinerea relatiei cu furnizorii;
• Gasirea de noi transportatori si negocierea tarifelor;
• Optimizarea costurilor de transport;
• Introducerea tuturor operatiunilor desfasurate in sistemul informatic.

Prin munca, daruire si seriozitate firma Soramin Trans ofera servicii a caror eficacitate a reusit sa o dovedeasca de-a lungul timpului.

Infiintata in anul 2004, cu capital privat, firma Soramin Trans activeaza in domeniul transportului de marfa, efectuat cu mijloace de transport corespunzatoare U.E.

Va oferim un sistem de transport rutier bine organizat, ce deserveste cu succes atat zonele interne cat si in Europa.

Serviciile noastre se bazeaza pe promptitudine, comunicare dar si disponibilitate non stop.

Datorita acestor calitati, in decursul acestor ani am marit constant numarul de autovehicule, dar si numarul clientilor fideli.

De fiecare data, preluarea si predarea comenzii se face in timpul stabilit, din respect pentru clientii nostri, carora le oferim si cel mai bun raport calitate - pret.

Soramin Trans ofera urmatoarele categorii de transport:

- transport express de marfuri generale
- transport coletarie
- transport medicamente
- transport textile

Oferim clientilor nostri incredere, siguranta si servicii de calitate pentru a satisface orice exigenta.

Publicat 9 Dec. 2022 Expiră 8 Ian. 2023

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.