Publicat 03 Nov 2017 | Expiră 04 Dec 2017

Dispecer transport international marfa - Spania

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- experienta minim 6 luni ca dispecer in firma de transport international marfa, cu rute in Europa vestica,
- foarte buna cunoastere a legislatiei privind timpii de lucru,
- cunoasterea rutelor din Europa vestica,
- limba spaniola la nivel mediu, germana/franceza - reprezinta avantaj,
- soferii companiei sunt romani,
- permis de conducere cat. B,
- persoana analitica,
- foarte bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Head-Hunting cauta dispecer cu experienta in companie de transport international marfa, pentru clientul sau – companie rutiera de transport international, cu sediul in Spania si filiala in Romania.

Activitatea se desfasoara in Spania, managerii si soferii sunt romani.

Se ofera:
- salarizare motivanta (in functie de experienta si impresia in urma interviului final),
- carte de munca in Romania + diurnal,
- cazare gratuita, cu utilitati incluse,
- decontarea transportului,
- program de lucru de 8 ore/zi.

Candidatii interesati sunt rugati sa ne contacteze direct.

Responsabilitati::
- mentine legatura cu clientii si soferii,
- preia si urmareste executarea comenzilor de transport,
- avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii,
- optimizeaza costurile de transport,
- utilizeaza programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem,
- urmareste transporturile efectuate.

Head-Hunting Ltd offers to each candidate the opportunity to find the right job in Romania or abroad, without paying any commission or taxes!
We take into consideration each candidate’s expectations and career path and try to find employment opportunities that correspond to a candidate’s profile and to provide them with interesting career opportunities, both in terms of the position and progression potential.

Expirat

Dispecer transport international marfa - Spania  -  HEAD-HUNTING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles