Publicat 02 Mar 2021 | Reactualizat 30 Mar 2021 | Expiră 02 Apr 2021

Dispecer Transport International in Alba Iulia

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce abilitati urmarim la aceasta persoana:
1. Automotivare. Un bun coordonator de transport gaseste motivatia in interior si in recompensele pe care le primeste
2. Experienta in vanzari B2B
3. Abilitati de planificare, organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii.
4. Experienta intr-o activitate similara in domeniul logisticii constituie un mare avantaj.
5. Disponibilitate de program prelungit;
6. Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
7. Limba Engleza nivel avansat obligatoriu
8. Cunoasterea limbii germane sau franceze contituie un avantaj major
9. Capacitate de a lucra in conditii de stres si termene limita
10. Confidenţialitate, loialitate, spirit de echipă, rezistent la stress
11. Responsabilitate. Ne dorim o persoana care isi stabileste obiectivele si lupta pana le atinge.
12. Abilitati de negociere si persuasiune
13. Abilitati de utilizare a PC-ului
14. Cunostiinte Microsoft Office ( Outlook, Excel , Word ).

Descrierea jobului

Ce o sa faca concret aceasta persoana?
- Transmite solutii viabile clientilor la toate cererile de transport ( telefonic / pe email sau Skype )
- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor;
- Comunicarea detaliilor catre soferi in ceea ce priveste incarcare/descarcare;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Informarea clientilor pe toata durata transporturilor;
- Verificarea activitatii soferilor;
- Inregistrarea in sistemul informatic a tuturor comenzilor preluate.
-Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi
-Respectarea targeturilor de performanta si calitate a serviciilor
-Planificarea, organizarea si coordonarea activitati zilnice de transport, prin preluarea si urmarirea executarii comenzilor de transport intern si international pentru flota alocata
-Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale.
-Dezvoltarea portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienti.
-Documentarea in permanenta in legatura cu legislatia in domeniul comercial si al transporturilor

Ce oferim:
- Venit fix + procent din vanzari
- Oportunitatea de a creste profesional si financiar in functie de competente si rezultate
- Bonuri de masa
- Laptop si telefon
- Oportunitatea de a face o cariera in industria transporturilor internationale
- Seriozitate
- Al 13-lea salar la indeplinirea target-ului de echipa.

Compania B-Automobile este o companie stabila si prospera pe segmentul Transporturilor Express International de marfuri. Credem în creșterea împreună prin excelență și integritate. Facem acest lucru oferind cele mai rapide și mai sigure soluții de transport de marfă din Europa. Be dynamic. With us, it’s possible.
Daca ai citit anuntul, te potrivesti cu descrierile de mai sus si vrei sa lucrezi in echipa noastra, trimite-­ne CV­-ul tau.

Expirat
Dispecer Transport International in Alba Iulia  -  SC Bogdan Automobile SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles