Dispecer Transport (intern & international)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta minim 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de dispecer.
  • Cunostinte: limba engleza.
  • Cunostinte: Word, Excel, Outlook.
  • Abilitatea de rezolvare a problemelor, abilitati de comunicare, planificare si organizare a activitatilor, spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Preluarea/ planificarea comenzilor de transport national si international. Dezvoltare serviciu transport international.
  • Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii si mentinerea relatiei cu clientii, verifice statusul camioanelor pe tot intervalul desfasurarii cursei, contact permanent cu soferii.
  • Intocmire si verificare documente specifice de transport.
  • Centralizare si raportare activitate specifica de transport.
  • Administrare relatie subcontractori. Identificare contractori noi.
  • Activitati de imbunatatire a activitatii la nivel de department: stabilirea traseelor optime, identificare solutii privind optimizarea costurilor de transport.

Rețeaua Pall-Ex reunește cele mai performante companii de transport și distribuție din România, ceea ce oferă o gamă de servicii personalizate pentru transportul paletizat al mărfurilor dumneavoastră.

Rețeaua noastră este într-o permanentă dezvoltare. Astfel oferim clienților posibilitatea de a trimite mărfuri în toată Europa, rapid și cu termene de livrare garantate, prin conexiunea noastră hub-to-hub.

Alături de ceilalți parteneri, ne dorim sa creăm o rețea de distribuție inovativă, integrată și eficientă, la nivelul întregului continent.

Publicat 2 dec. 2021 Reactualizat 30 dec. 2021 Expiră 1 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos