Dispecer Transport intern/international 3.5 T

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1800 - 2000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem o companie aflata in plin proces de ascensiune, ce activeaza in domeniul transporturilor. Ne dorim o persoana care sa aduca un plus valoare in ceea ce am construit pana acum. Suntem in cautarea candidatului care isi doreste o colaborare pe termen lung si care sa se dezvolte alaturi de noi. Suntem convinsi ca experienta noastra iti va folosi in dezvoltarea ta profesionala. Deasemenea, poti fi sigur ca eforturile tale nu vor trece neobservate, ci vor fi intotdeauna rasplatite si apreciate.

Descrierea Candidatului

Cunostinte avansate de operare PC

Cunoaște limba engleză la nivel avansat

Cunostinte avansate de lucru cu Bursa Transport, Timocom, TransEU, alte burse de transport

Orientare foarte buna in spatiu, dublata de capacitatea de optimizare a rutelor de transport rutier

Minim 6 luni experienta in operatiuni de transport sau vanzari

Abilitati de comunicare si negociere (necesare in mentinerea relatiei cu soferii si colaboratorii)

Persoană auto-motivată, proactivă, abilități ridicate de rezolvare a problemelor, mod de gândire „out-of-the-box”;

Capabil să respecte termenele limită critice

Atentie la detalii si concentrare pe rezultate

Disponibilitate la program de lucru prelungit

Dispune de portofoliu de clienti (avantaj)

Descrierea jobului

Planificarea si optimizarea transportului in conformitate cu datele de livrare, procentul de incarcare al masinii si cerintele clientilor

Sarcini si responsabilitati

Adaugarea / crearea comenzilor de transport in platforma interna pentru fiecare ridicare / transport

Inchiderea comenzilor de transport, dupa ce marfa a fost descarcata si comunicarea cu clientul asupra acestui aspect;

Cunoaste in orice moment starea masinilor

Este punctul de legatura dintre client si sofer astfel incat marfurile sa fie livrate in conditii optime de timp si integritate

Contribuie la performanta echipei prin monitorizarea, analiza si implementarea actiunilor care ajuta la imbunatatirea cost/timp/serviciu;

Contаctаreа cliеntilor, ofertarea si negocierеа prеturilor, personalizarea ofеrtеi de produse si sеrvicii pentru fiecаrе potentiаl beneficiаr

Mentinerea contractelor permanente cu colaboratorii existenti, identificarea noilor oportunitati

Accesarea burselor de transport si a aplicatiilor utilizate de companie

Beneficii:

-Contract de munca pe perioada nedeterminata

-Salariu atractiv si diverse bonusuri, in functie de performante

-Oportunitatea de a avansa in cadrul firmei

-Echipa tanara si mediu de lucru placut

-Training si suport continuu, in vederea dezvoltarii profesionale

-Acces facil la mijloacele de transport in comun (statie de metrou la 7 min de mers pe jos, fata de locatia sediului)

-Parcare in fata sediului societatii

-Telefon de serviciu

Am aparut ca raspuns la cerintele pietei in ceea ce priveste transportul rutier de marfa. Am castigat respectul clientilor nostri in cei 3 ani, de cand am intrat pe aceasta piata, prin serviciile de calitate pe care le oferim, iar acest lucru ne-a adus o ascensiune rapida in domeniu.

Lucram zi de zi pentru a asigura clientilor nostri servicii de cea mai inalta calitate, prioritatea noastra fiind satisfacerea exigentelor acestora.

Suntem o echipa competenta, bine pregatita, flexibila si dinamica, permanent in contact cu partenerii sai si gata oricand sa rezolve orice necesitate de transport.
Publicat 4 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022