Dispecer Transport - disponibilitate la relocare (M/F/D)

Oraș de lucru Toate oraşele
Tipul job-ului
Studii
Salariu 1200 - 2500 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cunostinte bune de limba Germana
  • Disponibilitate la relocare in Germania
  • Experienta pe o functie similara minim 1 an reprezinta avantaj
  • Dorinta de munca, fire harnica, muncitoare si descurcareata, implicare si entuziasm
  • Cunostinte de Limba Engleza - constituie avantaj
  • Permis de conducere cat. B - constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Mentinerea contactului cu clientii nostri
  • Cumpararea si vanzarea de contracte de transport
  • Planificarea optima a utilizarii vehiculelor (cap tractor cu semiremorca, LLKW etc.)
  • Dezvoltarea portofoliului de comenzi prin atragerea de noi clienti
  • Planificarea optima a personalului
  • Cautarea in piata a transportatorilor necesari pentru acoperirea comenzilor primite/obtinute
  • Controlul si monitorizarea transporturilor
  • Pregatirea si verificarea actelor de transport
  • Cunoasterea programului LIS, Timocom - constituie avantaj
Beneficii:
  • pachet salarial peste nivelul pietei;
  • evenimente corporate;
  • ajutor din partea noastra la primii pasi in Germania, cat si la perfectionarea cunostintelor de limba germana;
  • formari si traininguri interne;
  • program de mentoring direct.

Prima liga în transport și logistică: îndeplinirea acestei cerințe este obiectivul zilnic al afacerii familiale Elflein, fondată în 1932. Tendința inovatoare și orientarea consecventă a clienților în dezvoltarea și realizarea conceptelor de transport și logistică reprezintă piatra de temelie a dezvoltării corporative cu succes.

Cu know-how și cea mai înaltă calitate, oferim partenerilor noștri soluții logistice personalizate pentru sectoarele auto, hârtie și produse alimentare. Pe măsură ce compania continuă să crească, căutăm să ne consolidăm departamentele in intreaga companie.

Publicat 20 oct. 2021 Reactualizat 17 nov. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos