Dispecer Parc Auto

Candidatul Ideal

Aptitudini
  • Orientare către rezultat, atitudine proactivă, flexibilitate;
  • Excelente abilități de comunicare, organizare, coordonare, persuasiune;
  • Responsabilitate și corectitudine, meticulozitate și adaptabilitate;
  • Dorința de a învăța și a se dezvolta profesional;
  • Bune abilități de prezentare, comunicare şi negociere;
  • Eficientă în munca de echipă, dinamism, ambiție, orientare către rezultate.

Cerințe
  • Cunoștințe de logistică și transport (40 tone) – experiență minim 2 ani;
  • Cunoștințe de operare PC, MS Office: Word, Exel, Outlook, documentare si comunicare in mediul internet / nivel avansat;
  • Cunoștințe medii de limba engleză (nivel conversațional);
  • Cunoașterea și altor limbi de circulație internațională constituie avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități principale
  • Planificarea / monitorizarea permanentă a transporturilor camioanelor;
  • Optimizarea traseelor, evidența cheltuielilor și diminuarea acestora;
  • Comunicarea permanentă cu șoferii și cu colegii de departament;
  • Procesarea documentelor la zi necesare bunei desfășurări a activității de transport;
  • Reale competențe de organizare referitoare la activitatea de transport;
  • Urmărește transporturile și informează în permanență posturile superioare asupra problemelor apărute pentru rezolvarea cât mai rapidă a acestora;
  • Urmărirea încadrării în indicatorii stabiliți prin politica companiei și atingerea obiectivelor (venituri, profit).

Beneficii
  • Transport asigurat la sediul din Borș, județul Bihor, telefon mobil;
  • Tichete de masă;
  • Condiții de muncă într-un spațiu modern;
  • Un mediu de lucru profesional plăcut și competitiv, în care sunt stimulate și recompensate performanțele individuale și de echipă;
  • Oportunitatea dezvoltării carierei într-o companie de succes.

Nord Vest Camioane S.R.L a pus accent pe profesionalism încă de la începutul activității, ceea ce s-a dovedit a fi extrem de util în parteneriatele în care s-a angajat, parteneriate din care ambele părţi au avut numai de câștigat.

Echipa noastră, formată din personal cu experienţă în transportul de mărfuri, a fost de la bun început vitală pentru a aduce companiei noastre o notorietate crescută şi pentru a oferi un serviciu sigur și prompt partenerilor noştri. Nord Vest Camioane S.R.L. există pentru a vă asigura că mărfurile dumneavoastră ajung la destinaţie în cel mai scurt timp şi fără probleme. Camioanele noastre, sunt echipate cu cele mai noi tehnologii în domeniu, pentru a putea urmări in permanență poziția geografica a camionanelor respectiv a mărfurilor transportate precum și timpii estimați până la destinație. Pentru a asigura protejarea mediului înconjurător și pentru a contribui cât de mult se poate, din partea unei comapanii de transport rutier de mărfuri, am ales ca majoritatea motoarelor camioanelor noastre să fie Euro 5, Euro EEV și Euro 6.

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos