Dispecer Operatiuni Salubrizare - Campia Turzii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 3000 - 3500 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Pentru a fi alături de noi, aici in FCC ENVIRONMENT ROMANIA, este important sa contribuiti la pastrarea sau crearea unui mediu in care echipa noastra sa se dezvolte si sa aiba succes. In plus, ne-am dori sa aveti si următoarele:
  • Studii superioare tehnice/economice;
  • Atestat ARR de coordonator transport constituie avantaj;
  • Experiența în utilizare soft (gen Axapta, Sap, ERP.) constituie avantaj;
  • Domiciliul sau reședința permanentă în apropierea locului de muncă (Campia Turzii)
  • Permis conducere cat B + Disponibilitate muncă peste program ;
  • Bune cunoștințe utilizare Excel;
  • Abilități de comunicare și coordonare dezvoltate;

Descrierea jobului

Printre cele mai importante responsabilitati se regasesc:
  • Coordoneaza activitatea de colectare si transport a deseurilor din zona de raspundere;
  • Coordoneaza personalul direct productiv ;
  • Intocmeşte confirmările de livrare pentru serviciul de colectare si transport si verifica calitatea serviciului prestat. In acest sens efectueaza controale periodice la clientii organizatiei, verificari foi parcurs, sistem monitorizare GPS, etc.;
  • Intocmeste foi de parcurs pentru autospecialele societatii;
  • Verifica modul in care soferii completeaza foile de parcurs si diagramele tahograf. Acestea trebuiesc intocmite conform prevederilor legislatiei in vigoare;
  • Verifica modul in care sunt completate si semnate confirmarile de primire de catre soferi si de catre clienti;
  • Urmareste consumurile de carburanti ale autospecialelor;
  • Efectueaza analize litrometrice la toate utilajele in vederea stabilirii unui consum normat real. La efectuarea acestor analize va tine legatura in mod nemijlocit cu Directorul Tehnic al organizatiei;
  • Intocmeste grafice lunare de lucrari efectuate pentru fiecare autospeciala-autocompactoare si Abroll;
  • Efectueaza analize privind activitatea fiecarui sofer si respectiv a fiecarei masini, si propune solutii de eficientizare a activitatii;
  • In calitate de coordonator transport va monitoriza evidenta la zi a documentelor autospecialelor, a licentei de transport, a copiilor conforme la licentele de transport;
  • Raspunde de pastrarea in buna stare a patrimoniului incredintat;
  • Raspunde de executarea corecta si la timp a lucrarilor repartizate;
  • Este implicat in recrutarea, dezvoltarea și performanța echipei din subordine;
  • Este subordonat direct coordonatorului administrativ al Punctului de Lucru și în strânsă colaborare cu echipa de vânzări;

Companie Multinationala, membra a FCC Group, care se afla in plina expansiune si dezvoltare asigurand servicii de inalta clasa in managementul desurilor su deviza "SERVICE FOR THE FUTURE"!
Publicat 12 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022