Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 09 Iul 2019 | Expiră 12 Iul 2019

DISPECER MONITORIZARE VIDEO

CONFIDENTIAL
3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii / superioare;
- Cunoştinţe solide de operare PC (Outlook şi suita Office);

Persoană care dă dovadă de:

  • bune abilităţi de comunicare (uşurinţă, claritate, coerenţă în exprimare);
  • seriozitate, asumarea responsabilităţilor;
  • flexibilitate, iniţiativă;
  • loialitate, spirit de echipă;
  • orientare către sarcini, rezistenţă la stres şi oboseală, respectarea termenelor de realizare a sarcinilor şi prioritizarea acţiunilor;
  • atenţie distributivă, capacitate de sinteză ridicată, viteză de reacţie, promptitudine.
Constituie un avantaj:
  • experienţa în lucrul cu sistemele de securitate dintr-un dispecerat (accesarea înregistrărilor video şi a programelor specializate de dispecerat);
  • experienţa în probarea incidentelor prin utilizarea sistemelor de securitate (identificarea înregistrărilor şi evenimentelor relevante pentru investigaţie);
  • calificarea pentru exercitarea funcţiei de Dispecer;
  • limba Engleză.

Descrierea jobului

  • Program de lucru in ture, de zi si de noapte;
  • Verificarea prin intermediul sistemelor video a situaţiilor din locaţii (live sau, după caz, prin accesarea înregistrărilor) şi raportarea celor constatate;
  • Indentificarea cât mai rapidă a cauzelor care au generat activarea sistemelor de securitate şi urmarea procedurilor specifice;
  • Colaborarea constantă cu personalul din teren, pentru identificarea şi soluţionarea problemelor sesizate;
  • Raportarea zilnică a activităţii către superiorul ierarhic;
  • Completarea registrelor specifice activităţii de dispecerat;
Beneficiile Jobului:
  • Posibilitea de a participa la cursuri de pregătire organizate în cadrul societăţii;
  • Calificare gratuită pentru persoanele care nu deţin atestatul de dispecer;
  • Participarea la team-buildinguri şi excursii organizate în cadrul societăţii;
  • Mediu de lucru deschis, orientat către dezvoltarea angajaţilor;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Implicarea într-un proiect inovativ care urmăreşte dezvoltarea şi implementarea unor noi soluţii pentru îmbunătăţirea serviciilor de securitate.

Companie orientată către dezvoltarea şi implementarea unor soluţii inovative în domeniul serviciilor de securitate.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

DISPECER MONITORIZARE VIDEO  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles