de ani Fără Frică...

Publicat 09 Nov 2019 | Reactualizat 08 Dec 2019 | Expiră 09 Dec 2019

Dispecer International de Marfuri

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Experienta in domeniul transportului rutier international de marfa (cunoasterea legislatiei in vigoare referitor la transportul intern si international de marfa);
  • Este important sa fie o fire sociabila, cu abilitati in comunicare, cu inclinatii spre munca in echipa si interactiunea cu clientii si colaboratorii companiei;
  • Capacitate de asumarea responsabilitatii si de luare a deciziilor;
  • Abilitati de negociere a pretului, persoana comunicativa, rezistenta la stres;
  • Seriozitate, initiativa si atitudine proactiva;
  • Cunostinte limba engleza obligatoriu (germana constituie un avantaj);
  • Cunostinte operare MS Office, Internet, Bursa de Transport, Timocom.

Descrierea jobului

  • Contactarea clientilor, ofertarea, negocierea preturilor, particularizarea ofertei de produse si servicii pentru fiecare potential beneficiar;
  • Mentinerea contractelor permanente cu colaboratorii existenti, identificare noi oportunitati;
  • Accesarea burselor de transport, si negocierea celor mai avantajoase solutii de transport;
  • Organizarea serviciilor de transport respectand cerintele clientilor/companiei;
  • Urmarirea programarilor facute si actualizarea permanenta cu traseul marfii pana in momentul livrarii catre client;
  • Asigurarea permanenta a unui nivel inalt de servicii clientilor;Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei.

Oferta:
  • Pachet salariu motivant;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru placut.

Laguna Technology este o companie infiintata in anul 2008 aflata in plina dezvoltare, ce ofera servicii de transport intern si international de marfa cat si expeditii de marfa.
Bazandu-ne pe profesionalismul personalului cat si pe o echipa dinamica, am reusit sa dezvoltam un portofoliu variat de clienti si colaboratori.

Dispecer International de Marfuri  -  LAGUNA TECHNOLOGY SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles