Dispecer firma transport Int de marfuri

FAMIRO TRANS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • abilitatea de a comunica si planifica, de a organiza si urmari activitati
  • spirit de echipa si responsabilitate
  • seriozitate, dinamism
  • cunoscator al limbii engleze

Descrierea jobului

  • Bonusuri suplimentare de performanta
  • Organizeaza, gestioneaza si controleaza activitatea de transport international / intern din departamentele in care activeaza.
  • Preia si executa comenzile de transport primite.
  • Transmite oferte de pret clientilor.
  • Tine legatura in permanenta cu clientii, pentru a mentine o buna fluidizare in efectuarea transporturilor.
  • Raspunde prompt la toate solicitarile colaboratorilor.
  • Cauta marfa pentru masinile libere, eficientizand la maxim spatiul.
  • Transmite conducatorilor auto detalii despre transport (loc incarcare / descarcare marfa, tipul marfii, referinte, etc.) impreuna cu informatii despre restrictii, conditii de drum, vreme, etc.
  • Optimizeaza rutele si transmite soferilor cele mai bine trasee.

Companie infiintata in 1992, cu activitate in tranportul international de marfa din 2017,
Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 12 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022