Dispecer Energetic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii/superioare de specialitate(energetice) sau studii medii/superioare teoretice si activitate in sectorul energetic
  • Disponibilitate la program de munca in schimburi de 12/24 si 12/48
  • Experienta in activitatea de exploatare si intretinere a instalatiilor energetice
  • Cursuri de instruire si perfectionare in domeniul activitatii de dispecer
  • Capacitate de analiza, initiativa, discernamant
  • Cunostinte utilizare PC si soft-uri de specialitate
  • Putere de decizie si asumare de responsabilitate
  • Capacitate bună de comunicare, rezistenta la stres, disciplina

Descrierea jobului

​Cu o experiență de 14 ani pe piața de energie electrică și gaze naturale, Nova Power & Gas este producător, distribuitor și furnizor de energie electrică și gaze naturale, oferind un portofoliu variat de servicii adresate în special companiilor, dar și consumatorilor casnici.
Compania deține parcuri fotovoltaice proprii și rețele de distribuție de energie electrică și gaze naturale și dezvoltă proiecte inovative în domeniul eficienței energetice.
  • Urmareste buna functionare a instalatiilor si aplica masuri de preintampinare a unor evenimente care ar putea cauza avarii grave si distrugeri de echipamente
  • Executa manevre in instalatii pentru realizarea sau modificarea regimului de functionare
  • Executa manevre in instalatii pentru modificarea starii operative a acestora, manevre impuse de diverse situatii (incidente, retrageri din exploatare pentru lucrari, etc.)
  • Intervine conform procedurilor/instructiunilor pentru lichidarea incidentelor si avariilor
  • Consemneaza in evidentele operative activitatea pe care o desfasoara si masurile/deciziile pe care le-a luat sau le-a primit
  • Aplica corect si la timp dispozitiile primite de la treapta de conducere operativa superioara (DED, DET, DEC, DEN)
  • Da dispozitii clare si precise de executie, pentru personalul de servire operativa
  • Pregateste rapoarte cu privire la starea tehnica, disponibilitate şi parametrii de functionare a instalatiilor de productie a energiei electrice
  • Aduce la cunostinta treptelor operative superioare eventualele abateri de la parametrii de functionare normali si ia masuri de readucere in limitele normale
  • Aduce la cunostinta treptelor operative superioare pe cale operativ, orice eveniment sau incident din instalatiile pe care le conduc
  • Urmareste, supravegheaza si controleaza in permanenta functionarea corecta a instalatiilor, astfel incat sa se asigure continuitate in producerea de energie electrica
  • Raspunde de intreaga activitate de conducere operativa prin dispecer de la centrul de dispecer centrale electrice.

E-INFRA is the holding entity for a group of 5 companies active in the field of infrastructure. Our main activity consists in coordinating the management of the five subsidiaries, assist them in achieving synergies, allocate capital among subsidiaries and provide support in certain areas of critical interest including market strategy, HR, marketing, finance, legal, IT & logistics

Publicat 29 Iul. 2022 Reactualizat 12 Aug. 2022 Expiră 28 Aug. 2022