Publicat 15 Mai 2020 | Reactualizat 29 Mai 2020 | Expiră 14 Iun 2020

Dispecer Șef Tură DEDL(118368)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Educaţie necesară: Studii superioare in domeniul electroenergetic;
Experienţă practică necesară: Minim 2 ani în construcția/ exploatarea rețelelor electrice;
Cunoştinţe obligatorii cerute dе legislaţie: RCD, NTE 009, normele dе mediu, procedurile operaţionale specifice și generale;
Cunoştinţe limbi străine: Engleză - nivel mediu;
Cunoştinţe IT: Pachet Microsoft Office - nivel mediu;
Altele: Capacitate dе planificare, organizare şi conducere; mobilitate; aptitudini în utilizarea tehnicii dе calcul.

Descrierea jobului

Vei reаliza autoritatеa dе conducеre operаţionаlă a instalаţiilor elеctrice conform ordinului dе investire prin:

  • Luarеа operаtivă a deciziilor și oferirе dе puncte de vedere pentru retragerea din exploatare, redarea în exploatare sau modificarea regimului de funcţionare precum și monitorizarea regimurilor de functionare realizate, luând masurile ce se impun;
  • Coordonarea, verificarea și conducerea personalului operational subordonat la manevre in instalatiile aflate în autoritatea sa de conducere operațională (întocmire FMC, FMCE, FME si verificari FME);
  • Predarea directă admitenţilor a liniilor la care are atribuită comanda de coordonare prin ordinele de investire;
  • Conducerea manevrelor de lichidare a incidentelor sau de prevenire ale acestora pentru echipamentele pe care le are în autoritate de conducere operaţională, conform ordinului de investire;
  • Aprobarea cererilor de retragere din exploatare a echipamentelor care au loc în afara programului de lucru în cazul incidentelor, şi foile de manevre de coordonare ce sunt necesare, în lipsa şefului DEDL;
  • Efectuarea informărilor operative și administrative despre evenimentele deosebite care s-au produs în instalații; redactarea și transmiterea informarilor privind instalațiile afectate ca urmare a fenomenelor meteo ;
  • Sesizarea personalului de specialitate consemnat cu privire la defecţiunile instalaţiilor de telecomunicaţii, teleconducere, telesemnalizare, solicitând intervenţia acestora în vederea eliminării indisponibilităţilor;
  • Urmărirea permanentă a funcţionării corecte a instalaţiilor de monitorizare a staţiilor supravegheate în regim de tură discontinuă sau fără supraveghere prin sistemele informatice din dotare (SCADA, MiniSCADA, alte sisteme) interpretarea datelor primite şi acţionarea în consecinţă pentru instalaţiile din autoritatea sa de conducere operaţională.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Dispecer Șef Tură DEDL(118368)  -  Delgaz Grid S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles