Publicat 20 Sep 2019 | Reactualizat 05 Oct 2019 | Expiră 06 Oct 2019

Diriginte Site Constructii Intel - Irlanda

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Criterii de selecție / Specificația persoanei:

Esenţial

Calificat academic (grad), fie în ancheta cantitativă sau în management comercial
În mod ideal, experiență de peste 5 ani în rolurile de verificare a cantității într-o afacere de construcții / inginerie
Capacitatea de a demonstra construirea de relații de lucru puternice și managementul părților interesate
Nivel bun de conștientizare juridică și competență în evaluarea documentelor contractuale și a cerințelor contractului
Conștientizarea și gestionarea riscurilor
Abilități excelente de negociere
Excelente abilități de analiză și rezolvare a problemelor
Nivel ridicat de precizie și atenție la detalii
Bune abilități de comunicare orală și scrisă in limba Engleza

Descrierea jobului

Acum cautam sa angajem Diriginte Site Constructii.

Obligații și responsabilități principale:

Sa oferi asistență echipei de construcții pentru toate funcțiile de verificare a cantității, inclusiv, dar fără a se limita la următoarele:
- asistenta la respectarea obligațiilor contractuale și oferiți consiliere și monitorizare echipei de construcții
- capacitatea de a identifica potențialele riscuri comerciale și de a asigura raportarea promptă a conducerii.
- compilați aplicații de progres lunare și asigurați-vă că sunt incluse în reevaluarea exactă, variații de site, lucrări de zi sau cereri
- achiziții - activitate de achiziție operațională și sprijin contractual, în colaborare cu Departamentul Achiziții
- gestionează conturile subcontractantului de la atribuirea inițială până la evaluarea provizorie, variațiile și contul final.
Gestionarea și prognozarea cifrei de afaceri și a fluxului de numerar al proiectelor
Revizuirea și gestionarea comercială a tuturor proiectelor, pentru a asigura raportarea corectă și fiabilă
Identificați, analizați și raportați tendințele din cadrul afacerilor și proiectelor
Oferiți date și analiza problemelor și riscurilor, după cum solicită conducerea.
Îmbunătățirea și implementarea proceselor comerciale de bune practici și a bugetării corecte
Asigurați respectarea programului contractului și furnizați rapoarte săptămânale echipei de construcții cu privire la progresele planificate
Examinați toate corespondențele primite de la angajatori, echipa de proiectare și / sau subcontractanți, pentru a identifica articole critice contractual și pentru a iniția răspunsuri pentru a va asigura că echipa de construcții respectă toate cerințele contractuale și oferă consultanță și monitorizare a acestora
Asigurați-vă că raportarea este în conformitate cu politicile de grup și evidențiază excepțiile de la management

Mercury Engineering Irlanda este un furnizor de servicii multinaționale de inginerie, cu venituri anuale de peste 500 de milioane EUR. Ne numărăm printre numele de top din lume în sectoarele farmaceutice, industriale, de sănătate, petrol și gaze și tehnologie, unde oferim cele mai înalte niveluri de expertiză și performanță în cele patru domenii de afaceri cheie ale sistemului mecanic, electric, de protecție împotriva incendiilor și tehnologii.

Expirat

Diriginte Site Constructii Intel - Irlanda  -  Mercury Engineering

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles