Director vanzari

SC Euro Parts Distribution SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Epiesa.ro isi extinde echipa!

Planul de extindere al afacerii include dezvoltarea de noi directii de business, fapt pentru care avem nevoie de un coleg in rolul de Director de vanzari, cu scopul construirii unei noi viziuni si consolidarea a tot ceea ce s-a realizat pana in prezent.
Care sunt asteptarile noastre de la viitorul coleg:
• Studii superioare finalizate preferabil in domenii conexe celui in care ne desfasuram activitatea;
• Experienta de minim 5 ani in vanzari, preferabil in domeniul auto sau industrii corelate;
• Experienta de minim 5 ani in managementul unor echipe mari de vanzari, preferabil experienta si in coordonarea pozitiilor de middle management;
• Abilitati de calcul matematic rapid, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
• Abilitati de comunicare si relationare interpersonala, capacitate de negociere si persuasiune;
• Persoana proactiva ,concentrata pe performanta, capacitate de automotivare;
• Abilitati de coordonare, organizare si dezvoltare a echipei;
• Spirit altruist si cu inclinatii pedagogice, abilitati de motivare a echipei si de a oferi feedback constructiv;
• Energic si dornic de a-si consolida o cariera de management intr-o companie de top.

Descrierea jobului

- elaboreaza strategia de vanzari in acord cu obiectivele stabilite de conducerea societatii;
- urmareste realizarea planului de vanzari;
- stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma;
- analizeaza saptamanal si ia decizii privind activitatea la nivelul intregii companii;
- participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare;
- coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii agentilor de vanzari, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru;
- urmareste permanent activitatea concurentei si propune variante de imbunatatire a activitatii proprii a firmei;
- viziteaza periodic si analizeaza punctele de lucru ale societatii atat local cat si la nivel national.

Euro Parts Distribution SRL comercializeaza prin intermediul site-urilor epiesa.ro si targuldepiese.ro piese auto multimarca inca din 2011. Cu o cifra de afaceri anuala de peste 30 milioane de euro si clienti in toata tara, este lider de piata in Romania in comertul online de piese auto. Pentru ca avem reteta succesului, dezvoltam incepand cu anul 2021, mesterino.ro, cel mai prietenos magazin online de scule electrice si accesorii, produse de gradinarit, articole pentru casa, echipamente de protectia muncii si multe altele.

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.