Publicat 24 Sep 2019 | Reactualizat 22 Oct 2019 | Expiră 25 Oct 2019

Director vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

Studii superioare, preferabil economice sau de marketing;
Training-uri ( preferabil sales management /sales/management/coaching)- constituie un avantaj
Abilitati de comunicare, vanzare, negociere;
Limba engleză – nivel business;
Competențe în luarea deciziilor și asumarea responsabilităților;
Capacitate de analiză și sinteză;
Discernământ și capacitatea de a rezolva problemele;
Spirit de ordine și disciplină, consecventa;
Abilitati de organizare si planificare a zonei deservite;
Capacitate de a lucra în echipă;
Corectitudine și loialitate față de firmă,
Flexibilitate;
Rezistență la efort și stres;
Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual;
Deținere obligatorie a permisului de conducere;
Disponibilitate pentru deplasari;
Minimum 2 ani experiență într-o poziție similară.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Dezvoltarea si coordonarea întregii activități de vânzări în zona de acoperire ;
Prezinta si promoveaza serviciile, incheie contracte si urmareste derularea acestora in conformitate cu politicile comerciale ale societatii;
Stabileste obiective pentru activitatea proprie;
Intocmeste analize si rapoarte conform cerintelor organizatiei;
Realizarea cifrei de vânzare și a profitului din vânzări în zona de acoperire în fiecare lună;
Incadrarea in costurile bugetate;
Colaboreaza cu personalul operativ din zona si din sediul central pentru buna deservire a clientilor;
Monitorizeaza permanent activitatea concurenței în zona acoperită.
Propune si implementeaza planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor și a obținerii de profit în zonă;

Beneficii:

Pachet managerial compus din parte salarială fixă + bonusuri de performanță, mașină de serviciu și alte beneficii.

WORLD MEDIATRANS cu sediul central in Timișoara este o companie care activeaza pe piata de transporturi din România de 20 ani. A inceput ca si agent de marfă al Austrian Airlines, fiind primul expeditor de transport aerian din afara Bucurestiului. In acelasi timp a început colaborarea cu UPS Romania, oferind servicii de curierat international prin reteaua operativa UPS. După doi ani compania a initiat primul transport rutier cu ca expeditor de mărfuri și de asemenea, cu propria flotă. Apoi a urmat dezvoltarea serviciilor speciale (fast car, charter, hand carry), Servicii de seafreight, Servicii de logistica, curierat intern și serviciile vamale. În 2012, o parte din acțiunile societății au fost preluate de DB Group Spa din Italia, iar acest nou parteneriat a adus noi oportunități prin accesul la rețea internațională de birouri DB Group din întreaga lume. Portofoliul companiei include companii importante din diferite industrii, auto, electronice, farmaceutic, mobilă și nu numai. Pentru viitor compania vrea să își consolideze poziția pe piață pentru serviciile existente și dezvoltarea de noi servicii pe o structură bazată pe calitatea serviciilor și profesionalismul oamenilor săi.

Expirat
Director vanzari  -  SC WORLD MEDIATRANS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles