Publicat 03 Sep 2019 | Reactualizat 18 Sep 2019 | Expiră 03 Oct 2019

DIRECTOR VANZARI

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii

  • Experienta anterioara in vanzari minim 2 ani (de preferinta produse din carne);
  • Relatii de colaborare: cu directorii departamentelor firmei
  • Relatii de reprezentare: reprezinta firma fata de organele de control de specialitate, fata de furnizori, clienti media, precum si in relatia cu persoanele si organizatiile cu care intra in contact in interes de serviciu.

Scopul postului:
-titularul postului are rolul de a elabora si implementa politicile comerciale in vederea cresterii profitului firmei, repetat din vanzarea de produse specifice firmei; organizeaza, coordoneaza si verifica fuctionarea sistemelor de vanzari, respectiv de promovare a produselor si serviciilor comercializate.
• dezvolta reteaua de clienti
• analizeaza evolutia in vanzari si ia masuri pentru realizarea target-ului
• are foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
• este o persoana pasionata de vanzari, dinamica, responsabila, integra, orientata catre client si atingerea obiectivelor,
foarte bune abilitati de comunicare, planificare, negociere, vanzare, analiza;
cunoaste piata specifica domeniului
abilitati de prezentare a produselor​

Descrierea jobului

Activitati principale:
1. Elaboreaza si urmareste realizarea planului de profit
2. Elaboreaza si urmareste realizarea planului de marketing
3. Identifica directii de dezvoltare si propune promovarea de produse/solutii noi
4. Asigura calitatea serviciilor pre-vanzare
5. Conduce si organizeaza activitatea departamentului
6. Analizeaza tendintele pietei si propune directorului general obiective de vanzari si profit.
7. Initializeaza colaborari (strategice) cu firme puternice din domeniu implicate in proiecte
8. Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei.

AGROLINEVOL SRL a fost infiintata in anul 2014 pe plaiurile Bucovinei, avand la baza una din activitatile primordiale in existenta omenirii: cresterea animalelor, dezvoltand cu precadere comertul cu animale vii: bovine si ovine. In scurta vreme, societatea a depasit granitele tarii, unind Bucovina cu restul lumii si oferind clientilor posibilitatea de a beneficia de rasele de vaci si oi existente pe aceste meleaguri.
Activitatea societatii nu s-a limitat doar la comert ci a cunoscut o continua extindere, trecand la urmatorul nivel: procesarea carnii de bovine, ovine, suine in propriul abator.

DIRECTOR VANZARI  -  Agrolinevol

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles