Publicat 19 Mai 2017 | Reactualizat 26 Mai 2017 | Expiră 19 Iun 2017

Director Vanzari Zonal - Bucuresti

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

• Experienta minim 3 ani pe o pozitie de management;
• Experienta minim 5 ani in sectorul financiar / asigurari;
• Studii superioare;
• Cunostinte de limba engleza avansat;
• Cunostinte Microsoft Office;
• Permis categoria B.

Descrierea jobului

• Coordoneaza si implementeaza strategia de vanzare in zona alocata;
• Planifica, monitorizeaza si coordoneaza indeplinirea obiectivelor stabilite pentru vanzari;
• Stabileste obiectivele si planul de actiune pentru dezvoltarea portofoliului de asigurari si pentru echilibrarea structurii acestuia in functie de strategia companiei;
• Mentine si dezvolta relatia cu clientii existenti;
• Raspunde de indeplinirea indicatorilor financiari luati in calculul centrului de profit, reprezentand bugetul de venituri si cheltuieli;
• Identifica nevoile de recrutare si participa la selectia, integrarea si dezvoltarea echipei de vanzari din aria coordonata.

UNIQA Asigurari a devenit cea mai noua membra a UNIQA Group Austria, odata cu preluarea la finele anului 2008 a companiei UNITA, prima companie cu capital privat din Romania. UNIQA Asigurari se situeaza printre liderii pietei de asigurari generale din Romania, are in prezent aproximativ 1100 de angajati in 46 de sucursale si 101 de agentii si furnizeaza servicii pentru mai mult de 550.000 de clienti. Obiectivul UNIQA Asigurari este de a creste in mod sustinut, constant si puternic pe piata de asigurari locala, Romania reprezentand o piata foarte importanta pentru strategia UNIQA Group Austria in regiune.
UNIQA Group Austria este unul dintre cele mai dinamice si profitabile grupuri de asigurari din Centrul si Sud Estul Europei, lider al pietei austriece si jucator important pe toate cele 20 de piete in care are activitate, având aproximativ 17.500 angajati, 5,7 milioane clienti si aproape 13 milioane polite în 20 de piete regionale.
www.uniqa.ro

Director Vanzari Zonal - Bucuresti  -  UNIQA Asigurari SA