Publicat 26 Feb 2020 | Reactualizat 25 Mar 2020 | Expiră 28 Mar 2020

DIRECTOR VANZARI, ZONA SUD- EST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Denumirea postului: DIRECTOR ZONAL VANZARI pentru Judetele Braila, Calarasi, Constanta, Galati, Tulcea, Vrancea, Buzau, Ialomita

Cerinţele postului:
- studii necesare: superioare tehnice sau economice
- operare PC
- experienţă: minimum 2 ani în domeniu
- carnet conducere cat. B

Aptitudini necesare:
- indeplinirea sarcinilor de serviciu
- acomodarea la intensitatea muncii
- spirit de iniţiativa
- rezistenta la stres
- disponibilitate pentru deplasari

Descrierea jobului

Atribuţii şi responsabilităţi:

Elaborarea şi implementarea planului de vânzări şi marketing în conformitate cu strategia generală de dezvoltare a firmei.
Coordonarea reţelei de distribuţie existente pe zona de activitate aferenta.
Colectarea şi transmiterea permanentă a informaţiilor referitoare la distribuitorii Radox, concurenta si piata.
Gestionarea retelei de distributie existenta si dezvoltarea acesteia prin găsirea de noi clienţi.
Informarea completa şi la timp a clienţilor despre politica comercială a firmei şi despre brandurile şi produsele noi comercializate.
Contactarea firmelor de proiectare, antreprenori construcţii şi instalaţii.
Dezvoltarea si actualizarea cunostintelor referitoare la produsele promovate si vandute de Radox, precum si a produselor concurente.
Încasarea contravalorii mărfurilor vândute în termenul de plată convenit şi stipulat în contractele încheiate cu fiecare distribuitor.
Organizarea întâlnirilor/evenimentelor cu potenţialii clienţi.
Susţinerea şi consultanţa personalului de vânzare al distribuitorilor.
Efectuarea vizitelor periodice la sediul clienţilor.
Întocmirea şi prezentarea ofertelor si oferirea consultanţei de specialitate clienţilor.
Analizarea pieţelor locale şi identificarea oportunităţilor comerciale.

Cu o experienta de 27 de ani în distributia de echipamente HVAC din România, RADOX este astazi un jucator de renume în aceasta piata. Totodata, compania a ajuns în ultimii ani si cel mai mare producator român de radiatoare de baie si de design, detinând doua fabrici: una la Bucuresti si una la Câmpulung Muscel.

Pentru mai multe detalii despre produsele si serviciile companiei RADOX, puteti accesa www.radox.ro.

Expirat
DIRECTOR VANZARI, ZONA SUD- EST  -  RADOX

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles