Director vanzari hotel - Statiunea Neptun

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Elaboreaza planul de vanzari al hotelului
- Analizeaza piata potentiala si cea curenta coordonand toate activitatile pentru a mentine cresterea venitului hotelului.
- Analizeaza profitabilitatea produselor si propune strategii pentru imbunatatirea acestora
- Concepe, implementeaza si monitorizeaza planurile de actiune pentru a asigura realizarea bugetului.
- Negociaza si semneaza contractele de vanzari camere de hotel si servicii hoteliere.
- Dezvolta impreuna cu ceilalti sefi de departament oferte punctuale, promotionale, pachete speciale de servicii.
- Raspunde de realizarea planurilor de vanzari precum si a obiectivelor/target-urilor de vanzari.

Descrierea jobului

- Experienta de minim 5 ani in vanzari (agentie turistica sau hotel)
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie intrnationala (scris /vorbit /citi)
- Cunoscator al Microsoft Office (Word, Excel, Internet Explorer, etc.), soft hotelier
- Cunoaşterea pieţei de produse hoteliere şi a particularităţilor ei
- Abilităţi foarte bune de comunicare, relationare si negociere
- Cunostinte temeinice de vanzare si promovare online

Spring Holiday Resort dispune de o capacitate de 1.100 de persoane în cele 500 de camere și apartamente create și amenajate la standarde înalte de calitate. Respectăm cu strictețe cerințele clienților noștri, de aceea Spring Holiday Resort este o destinație clasată în topul preferințelor clienților noștri.
Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos