Publicat 10 Feb 2021 | Reactualizat 10 Mar 2021 | Expiră 13 Mar 2021

Director Vânzări – sanitare și decorațiuni interioare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Academia de HR, recrutează pentru Clientul său, o companie reputată pe domeniul său cu o prezență îndelungată în piață de peste 20 de ani.
Compania produce sau comercializează o gamă largă de obiecte sanitare și decorațiuni interioare precum: baterii și accesorii pentru baie și bucătărie, ventilatoare și rame de aerisire, profile diverse (de faianță, emanatoare, de trecere), chiuvete, seturi și accesorii pentru dus, șine și galerii, tablouri electrice, mic mobilier.
De-a lungul timpului, compania și-a dezvoltat propriile unități de producție (țeavă și fitinguri PPR, șină de perdea cu plintă, sisteme de ventilație pentru uz casnic, capacul WC, galerii de aluminiu și multe altele), angajând în prezent peste 70 de oameni.

Educație solicitată:

Studii superioare, preferabil în domeniul tehnic (sanitare, electrice, construcții, alte domenii)
Experiență în vânzări minim 5 ani
Experiență în coordonarea unei echipe de vânzări min. 3 ani

Cerințe:

Competențe de lucru în Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
Engleză obligatoriu
Capacitate/disponibilitate de a lucra în echipă
Competențe de management/leadership
Abilitați de comunicare/relaționare cu clienții
Carnet șofer
Disponibilitate de deplasare în teritoriu pentru clienții și distribuitorii importanți (deplasări rezonabile, până la câteva zile pe luna)

Personalitate

Aptitudini de planificare, organizare
Capacitate de a evalua și a lua decizii, rapid și eficient
Inițiativă, spirit practic, determinare
Atitudine pozitivă, entuziasm și optimism
Responsabilitate și integritate.

Descrierea jobului

Misiunea principală: Dezvoltarea relațiilor comerciale curente ale firmei și expansiunea pe noi canale, creșterea vânzărilor.
Responsabilitățile se împart pe mai multe arii: (1) creșterea vânzărilor prin distribuitori și parteneri revânzători
(2) identificarea de noi clienți en-grosss (dezvoltatori, proiecte imobiliare), (3) intensificare vânzări pe online.

  • Gestionează portofoliul actual de clienți și asigură managementul echipei de vânzări. Stabilește obiectivele de vânzări ale echipei, pe canalele acoperite. Dezvoltă și implementează planuri pentru realizarea obiectivelor de vânzare. Conduce, motivează și se implică în dezvoltarea profesională a echipei
  • Asigură creșterea vânzărilor pe canalele existente (listare de produse noi, actualizare stocuri/comenzi, suport marketing, suport campanii și promoții)
  • Lucrează pentru extindere rețelei de dealeri/revânzători online/offline pentru produsele companiei și suport pentru creșterea vânzărilor. Identificarea și construirea de parteneriate cu noi vânzători. Identifica noi oportunități și sinergii de colaborare cu partenerii din alte industrii tangențiale
  • Dezvoltă strategii de creștere a expunerii și vizibilității brandului către clienții țintă
  • Monitorizează și centralizează informații despre vânzări. Realizează rapoarte lunare/periodice pentru managementul firmei
Beneficii:
  • Un mediu de lucru plăcut și performant, într-o companie cu 20 de ani vechime și un portofoliu important de clienți existenți, referințe excelente pentru proiecte viitoare (nu se pleacă de la zero)
  • Șansa de a conduce echipa actuală de vânzări și de a crește și dezvoltă această echipa prin angajarea de noi agenți care să susțină ambițiile firmei
  • Un brand puternic și recunoscut în piață care nu mai are nevoie de prezentare
  • Autonomie decizională și libertate de acțiune
  • Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
  • Contract de muncă pe durată nedeterminată
  • Salariu competitiv
  • Mașină pentru deplasări în interes de serviciu/personal
  • Bonuri de masă
  • Bonusuri de performanță pe mai multe grupe: bonus pentru clienți noi, targets asumate și realizate, depășiri de obiective
  • Program de lucru flexibil (în funcție și de proiectele aflate in derulare)

Descrierea companiei

Servicii de Consultanță HR

Abordăm toate problemele importante de HR și contribuim prin serviciile, cursurile și evenimentele noastre la identificarea, atragerea și păstrarea talentelor în companiile din România!

Sourcing, Recrutare și Atragerea Candidaților

Retenție și Securizarea Talentelor

Motivare și Engagement

academiadehr.ro

Expirat
Director Vânzări – sanitare și decorațiuni interioare  -  Academia de HR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles