de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

DIRECTOR UNITATE BANCARA - TG. JIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerintele postului:
- Studii superioare (de preferinta economice)
- Experienta de minim 5 ani in domeniul bancar
- Experienta in domeniul activitatii de creditare persoane juridice
- Experienta in gestionarea unui portofoliu de clienti
- Experienta de minim 1 an in coordonarea unei echipe
- Abilitati de vanzare produse financiare
- Cunoştinte avansate de limba engleza
- Excelente abilitati de comunicare, organizare si planificare
- Orientare spre client
- Orientare spre rezultate

Descrierea jobului

Principale responsabilitati:
- Avizeaza si inainteaza catre structurile competente din Centrala Bancii aplicatiile de credit si solicitarile de pricing;
- Promoveaza activitatile ISP Romania in sfera de competenta, raspunde de dezvoltarea legaturii cu potentiali clienti si mentine legatura cu clientii existenti in colaborare cu Relationship Managerii corespunzatori;
- In cazul clientelei Corporate, pentru care se decide o gestionare descentralizata, gestioneaza la nivel judetean toate procesele de marketing (promovare si vanzare) si de creditare aferente clientelei Corporate, sub supervizarea structurilor competente din cadrul Diviziei Corporate;
- Asigura un nivel superior de relationare cu clientii si promoveaza cultura de vanzare si servicii prin actiuni de coaching, ghidare si motivare a personalului din subordine;
- Stabileste si aloca obiective personalului din subordine;
- Asigura reprezentarea juridica a Bancii in limita mandatului acordat de Conducerea Bancii, in conformitate cu reglementarile, hotararile interne, etc.;
- Gestioneaza activele si pasivele unitatii, in vederea maximizarii profitului si controlarii riscului;
- Raspunde de administrarea si functionarea zilnica eficienta a unitatii, inclusiv operatiuni, creditare, vanzari produse, servicii clientela, securitate si siguranta, in conformitate cu strategia, politicile si obiectivele Bancii.

Intesa Sanpaolo este unul dintre cele mai importante grupuri financiare din lume, recunoscut pentru stabilitatea si soliditatea afacerilor pe care le deruleaza la nivel global. Intesa Sanpaolo este lider pe piata bancara italiana, opereaza in peste 40 de tari si are o prezenta semnificativa atat in Centrul si Estul Europei, cat si in zona mediteraneeana. Unul din obiectivele strategice asumate global de grupul Intesa Sanpaolo vizeaza cresterea si imbunatatirea permanenta a serviciilor pe piata de retail, precum si pe piata clientilor corporativi, in dorinta de a-si consolida pozitia ca unul dintre cei mai importanti jucatori financiari si o banca LIDER in fiecare din tarile in care activeaza, inclusiv Romania.

Ne dorim ca banca noastra sa fie recunoscuta ca o institutie financiara universala cu distributie nationala si apreciata ca un adevarat lider la nivelul calitatii, in primul rand de catre toti cei care fac parte din echipa Intesa Sanpaolo Bank.

Pentru atingerea obiectivelor noastre ne bazam pe forta echipei si pe capacitatea de a genera idei si rezultate a tuturor colegilor nostri, cei de acum si toti cei care se vor alatura acestui proiect, al unuia dintre cele mai mari grupuri financiare din lume.

Expirat
DIRECTOR UNITATE BANCARA - TG. JIU  -  BANCA COMERCIALA INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles