de ani Fără Frică...

Publicat 20 Nov 2007 | Reactualizat 19 Dec 2007 | Expiră 21 Dec 2007

Director Sucursala Timisoara

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, de preferinţă medicină, farmacie, economie;
Cursuri de management al vnzărilor şi relaţiilor cu clienţii
Experienţă de minim 1 an n promovarea medicală ntr-o poziţie de manager zonal sau manager de produs n cadrul unei reprezentanţe a unei companii farmaceutice;
Iniţiativă;
Orientare către client / rezultat, observare şi bună comunicare;
Capacitate de conducere, organizare şi ndrumare a personalului din subordine;
Capacitate de comunicare clară şi concisă, scrisă sau orală;
Capacitate de sintetizare a datelor şi informaţiilor;
Rezolvare corectă a problemelor sub presiunea timpului;
Integritate;
Dinamism, disponibilitate la deplasări şi la program prelungit.
Permis de conducere categoria B;
Utilizarea computerului (Word, Excel, Power Point);
Engleză: citit, scris, vorbit – bine;
Franceză: citit, scris, vorbit – bine.

Descrierea jobului

Asigurarea conformităţii faţă de legile, standardele şi regulamentele n vigoare aplicabile postului;
Coordonarea generală a activităţii sucursalei n scopul realizării obiectivelor: profit, cifra de afaceri, ncasări, acoperire teritorială, reprezentare n teritoriu, promovarea produselor şi a imaginii companiei;
Defalcarea planului de vnzări şi ncasări pentru fiecare judeţ n parte, precum şi pe fiecare echipă de vnzări n parte.
Menţinerea unor bune relaţii cu autorităţile locale;
Monitorizează permanent şi raportează acţiunile concurenţei, evoluţia generală a pieţei locale;
Propune Directorului General efectuarea acţiunilor de marketing necesare susţinerii activităţilor de vnzare;
Supervizează activitatea de vnzări, coordonnd activităţile echipelor de vnzări şi urmăreşte prin intermediul coordonatorului de distribuţie realizarea fizică a transferului produselor de la producător la clienţi;
Propune şi implementează campaniile de ofertă specială pentru promovarea vnzărilor;
Menţine şi dezvoltă relaţiile de colaborare cu cei mai importanti clienţi din zonă;
Asigură ntocmirea şi respectarea procedurii standard de operare referitoare la primirea comentariilor şi sugestiilor din partea farmacistului – şef şi a persoanei calificate şi de nregistrare a acţiunilor ce decurg din acestea;
Propune Directorului General obiectivele locale de distribuţie, iar după aprobare, ntreprinde toate acţiunile necesare ndeplinirii acestora;
Propune Directorului General tactici de distribuţie;
Corelează planul de vnzări cu planul de marketing mpreună cu departamentul de marketing;
Implementează şi controlează planul de distribuţie;
Se asigură că depozitul deţine cantităţi suficiente din medicamentele aflate pe lista de produse a depozitului de distribuţie şi asigură o aprovizionare continuă;

Companie nationala de distributie a produselor farmaceutice si parafarmaceutice

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Director Sucursala Timisoara  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles