de ani Fără Frică...

Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Director Regional Retea de Magazine

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- superioare
- Utilizarea tehnicii de calcul şi a aplicaţiilor soft specifice activităţii sale
- Abilităţi de negociere
- Confidenţialitate, loialitate, spirit de echipă, rezistent la stres, abilităţi
de comunicare, abilităţi de coordonare
- Disponibilitate la deplasări în țară și străinătate
- Responsabilitate referitoare la deciziile luate
- Entuziasm, autodisciplina, incredere in fortele proprii
- Ambitios,initiator, cu abilitati in dezvoltarea de idei noi
- Integritate, etica solida
- Capabil sa accepte refuzuri intr-o forma rezonabila
- Cunoașterea limbii engleze – nvel conversațional
- Permis de conducere auto categoria B

Descrierea jobului

Descriere job:
Coordonează si gestionează activitatea de vanzare in cadrul magazinelor din aria alocata in vederea maximizarii cifrei de afaceri si fidelizarii clientilor.
Implementează politicile comerciale in concordanta cu planul de afaceri national al organizației.
Urmărește și răspunde de realizarea planului de vanzari prin supravegherea activitatii de vanzare in cadrul magazinelor.
Implementează si dezvolta strategii de vanzari specifice la nivelul ariei alocate.
Urmărește indicatorii de performanta ai magazinelor (media de vanzare, cosul mediu zilnic, rata de rulare al stocurilor, rata de conversie, etc.) si gradul de satisfactie al clientilor, actionand atunci cand constata o scadere a nivelului acestora.
Inițiează actiuni de promovare cu scopul de a dezvolta potentialul comercial al magazinelor din zona alocata.
Monitorizează eficienta sistemul de fidelizare a clientilor si se se focusează pe politica de recrutare si fidelizare a clientilor noi.
Urmărește implementarea actiunilor comerciale ProBeautyShop si actionează proactiva atunci cand este cazul.
Se asigura de respectarea bugetului de venituri si cheltuieli stabilit impreuna cu Managerul Retail in fiecare magazin, in functie de trafic si vanzari.
Se implica proactiv in pregatirea profesionala a angajatilor din subordine.
Monitorizează permanent respectarea procedurilor, a indicatorilor comerciali, a celor de performanta si le raportează șefilor ierarhici.
Realizează si analizează diferite rapoarte solicitate de catre Managerul Retail.
Realizeaza vizite periodice la magazine in functie de planul de vizita stabilit impreuna cu Managerul Retail.
La fiecare vizita intr-un magazin Probeauty Shop face o verificare a magzinului completand ”Fisa de control magazin” disponibila in sistemul CRM al organizației.
Propune si implementeaza actiuni de remediere a problemelor constatate in urma vizitelor in cadrul magazinelor ProBeautyshop din zona alocata.

ProBeauty Shop este un lant de 22 magazine de produse profesionale pentru saloanele de infrumusetare.
www.probeautyshop.ro

Expirat
Director Regional Retea de Magazine  -  ProBeauty Shop

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles