Director productie

TRANSCARPATICA SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Absolvent de studii superioare profil tehnic.
-Minim 3 ani experientă intr-o functie de conducere similară la o societate din industria, metalurgică, constructoare de masini, chimică, piese de schimb, masini agricole.
-Cunostinte de utilizare a programului SOLIDWORKS;
-Cunoasterea sudurii si elaborarea WPS-urilor.
-Cunostinte foarte bune de proiectare a dispozitivelor si de calcul a rezistentelor elementelor asamblate.
-Cunostinte medii de limba engleză;
-Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
-Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
-Capacitate de a respecta termene limita;
-Atentie catre detalii;
-Placere si abilitate de a invata lucruri noi;
-Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
-Personalitate energica, gandire pozitiva, fire proactiva.

Descrierea jobului

- Elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia.
- Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie si coordoneaza folosirea corecta si eficienta a fondurilor de investitii.
- Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie
-Planifica activitatea de productie in sectiile de fabricatie in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti.
- Analizează periodic stadiul fabricaţiei principalelelor produse;
- Efectuează controlul preventiv privind consumul de materii prime, materiale, peste normele stabilite;
- Ia măsuri şi răspunde de reducerea consumurilor specifice, de eliminarea cheltuielilor ineficiente şi de creşterea rentabilităţii produselor;
- Răspunde de realizarea produselor de calitate, de livrarea acestora la parametrii prevăzuţi în normele tehnice, de documentaţia tehnică conform prevederilor contractuale;
- Stabileşte grafice directoare pentru asimilarea de noi produse, modernizarea şi ridicarea nivelului calitativ a celor existente;
- Urmăreşte asigurarea cu materii prime şi materiale, importuri precum şi S.D.V.- urile necesare în strânsă corelare cu ciclurile de fabricaţie şi termenele contractuale;
- Identifică si ia măsurile necesare de micsorare a preţului de cost in vederea creşterii eficienţei producţiei şi maximizarii profitului;
- Verifică şi urmăreşte repartizarea şi utilizarea raţională a personalului din secţiile de producţie subordonate, luând măsuri pentru folosirea judicioasă a acestuia raportat la necesităţile de personal ale societăţii;
- Analizează încărcarea capacităţilor de producţie, dispunând redistribuirea lucrărilor, suplimentarea planului de producţie în vederea utilizării eficiente a capacităţilor de producţie;
- Asigură controlul activităţii de producţie şi de execuţie a sculelor, dispozitivelor şi standurilor de probă necesare produselor din programul de fabricaţie şi de asimilări;
- Organizează orientarea profesională, selectarea, încadrarea şi promovarea personalului potrivit cerinţelor fiecărui loc de muncă în compartimentele pe care le coordonează;
- Răspunde de respectarea cerintelor de calitate pentru toate activitatile din sectoarele pe care le conduce.
- Asistenta tehnica pe durata procesului de fabricatie;
- Planificarea si implementarea programului de lucru al utilajelor de productie, prin finalizarea si punerea la dispozitie, in termen optim, a proiectelor si programelor de fabricatie;

TRANSCARPATICA SA este o companie cu capital integral romanesc care activeaza in domeniul produselor metalurgice.
Oferim o abrodare personalizata pentru fiecare produs si client in parte.
Activitatile desfasurate de companie sunt:
- piese si componente pentru industria constructoare de echipamente terasiere;
- debitare tabla cu laser, plasma si/sau oxigaz;
- debitare si planare tabla din rulou;
- platforme aeriene;
- zincare si vopsire in camp electrostatic;
- echipamente din domeniul reciclarii;
- componente din industria feroviara;
- componente prelucrate mecanic;
- prescontainere;
- prese de balotare a deseurilor.

Publicat 13 oct. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos