de ani Fără Frică...

Publicat 15 Mar 2019 | Expiră 15 Apr 2019

Director productie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Abilitati in comunicare si relationare, simt de raspundere, autodeterminare si motivare, lucru in echipa, rezistenta la stres, orientare spre rezultate
Studii superioare finalizate ( este un plus studii de Inginer in zootehnie/ Inginerie economica in agricultura)
Experienta minim 5 ani in domeniu

Descrierea jobului

- Coordonarea si asigurarea intregului proces de productie in vederea realizarii productiei planificate in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale firmei;
- Planifica activitatea de productie in functie de planul stabilit, pentru a asigura realizarea indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti;
- Elaboreaza si propune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia;
- Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie;
- Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie;
- Coordoneaza si asigura desfasurarea ritmica a procesului de productie, urmarind realizarea sa in conformitate cu planul cerut de vanzari;
- Aproba instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, atat la implementarea, cat si la modificarea lor, si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate;
- Stabileste retetele de fabricatie a furajelor in concordanta cu necesitatile fermelor de productie;
- Organizeaza si coordoneaza activitatea de distributie a furajelor catre fermele de productie;
- Asigura depozitarea corespunzatoare a materiilor prime si a produselor finite;
- Asigura incadrarea in consumurile normate de materii prime si utilitati
- Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii si sigurantei alimentare;
- Asigura resursele materiale si informationale necesare pentru implementarea politicii in domeniul calitatii si sigurantei alimentare;
- Conduce procesul de asigurare a calitatii si sigurantei alimentare in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente;
- Stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine.

Cu o experienta de peste 24 de ani, grupul de societati Toneli isi desfasoara activitatea in industria producatoare de oua de consum. Grupul detine brandul "Familia Toneli", cel mai cunoscut brand din Romania in piata oualor de consum, care de altfel a si consacrat grupul Toneli de-a lungul timpului.

Actionarii grupului, avand o vasta experienta in industria de profil (atat productie, cat si distributie de oua), acumulata de-a lungul mai multor generatii, si-au construit business-ul asumandu-si o crestere durabila printr-o dezvoltare continua, si in acest demers si-au format o echipa de specialisti cu experienta si expertiza compusa din doctori veterinari, nutritionisti specializati in hrana pasarilor, experti veterinari, ingineri.

www.toneli.ro

Expirat
Director productie  -  SC TONELI HOLDING S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles