Publicat 13 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Director of Sales

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Turism / Hotel staff, Vanzari

Candidatul ideal

– Absolvent de studii superioare (economie, turism, management);
– Experienta in domeniul vanzarilor de servicii hoteliere si evenimente de minimum 3 ani;
– Foarte bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet);

– Limba engleza – nivel avansat
– Orientare catre client;
– Excelente aptitudini de vanzare, negociere si relationare cu clientii;
– Abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor;
– Atitudine proactiva, entuziasm, dedicare;
– Tinuta profesionala, prezenta agreabila.

Descrierea jobului

-Coordoneaza echipa de vanzari, seteaza obiective pe termen scurt si mediu;

-Propune, in baza politicii existente a companiei, planuri de actiune pe termen scurt si lung, pentru noi programe si strategii cu impact asupra hotelului;

-Analizeaza piata si ia masuri pentru extinderea portofoliului de clienti;

– Fidelizarea clientilor existenti;

-Contacteaza clientii existenti si potentiali, stabileste intalniri, prezinta, in cadrul intalnirilor, serviciile hotelului, concepe oferte, negociaza, incheie contracte de colaborare etc;
-Asista clientii in organizarea evenimentelor lor , interactioneaza in mod direct cu ei;

-Mentine legatura dintre clienti si celelalte departamente ale hotelului (F&B, Contabilitate etc.);
-Participa la actiunile de promovare organizate de hotel, conform programului de vanzari;

-Consulta raportul de vanzari primit de la departamentul financiar, actioneaza si realizeaza previziuni in baza sa;

-Mentine contact direct cu board ul prin informari, raportari saptamanale, participarea la sedinte, intalnir

Descrierea companiei

Cauti personal pentru hotelul tau?

Fie ca este o recrutare interna, fie ca este o recrutare internationala, gasim solutia potrivita!

Director of Sales  -  Hotel 4 Stele