Publicat 28 Nov 2019 | Reactualizat 26 Dec 2019 | Expiră 29 Dec 2019

Director national de vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Experiență profesională în domeniul vânzărilor și în coordonarea echipelor de vânzari;
• Abilități de lider, spirit de echipă și orientare spre rezultat;
• Capacitate de prioritizare și bună gestionare a timpului;
• Capacitate de sinteză și analiză;
• Limba engleză la nivel conversațional;
• Abilități de comunicare, convingere, negociere și relaționare;
• Abilitatea de a se impune în fața echipei/clienților prin cunoștințe;
• Disponibilitate la deplasări în interes de serviciu (20-30% din timp);
• Studii superioare, de preferat agronomice însă nu obligatoriu;
• Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Descriere job si responsabilitati:
• Planificarea, supervizarea, organizarea și dezvoltarea continuă a activităților echipei din subordine în vederea atingerii obiectivelor;
• Monitorizează și susține activitatea subordonaților din aria de responsabilitate;
• Creșterea abilității subordonaților, a pregătirii lor astfel încât rezultatele să se reflecte în creșterea vânzărilor;
• Identifică, analizează și inițiază măsuri concrete și planuri de acțiune cu privire la creșterea intensivă a vânzărilor;
• Stabilește obiective săptamânale și lunare;
• Realizează analiza economico-financiară a clienților atunci când este cazul;
• Prospectarea pieței și descoperirea unor noi zone cu potențial;
• Păstrează armonia în cadrul echipei.

Beneficii:
• Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită și stabilă;
• Instrumente de lucru necesare (telefon, laptop, mașină de serviciu);
• Pachet salarial atractiv.

Topzon a prins radacini in anul 2008, atunci cand prin experienta mea de inginer agronom am decis sa aduc in agricultura romaneasca cel mai bun raport utilitate/calitate/pret in materie de utilaje agricole.

Dupa o scurta vreme in care Topzon si-a facut simtita prezenta pe piata agriculturii din Tulcea si Constanta, compania si-a extins serviciile in Ialomita si Calarasi pentru tractoarele Zetor, apoi in intreaga tara pentru utilaje agricole.

In toata evolutia sa, Topzon si-a cladit propiul crez pe care si-l mentine cu sfintenie. Compania crede in primul in rand in Romania si in potentiatul ei agricol, dar mai cu seama in fermierii romani ce vor sa transforme tara in ceea ce a fost odinioara – GRANARUL EUROPEI.

Topzon este de 10 ani dealear autorizat al tractoarelor Zetor si are in catalogul sau o gama larga de utilaje agricole de top, precum: pluguri, combinatoare, grape cu discuri, scarificatoare, dezmiristitoare, freze, prasitoare, semanatori, masini de plantat, masini pentru fertilizare chimica si organica, masini pentru protectia plantelor, masini pentru recoltare fan, cartofi si ceapa, remorci agricole, remorci tandem, pentru baloti si tehnologice, cisterne, hale pentru cereale, sonde de temperatura si prelevare probe, sisteme de aerare cereale, selectoare, masini de tratat, silozuri, FNC, tavalugi combinati pentru pajisti si cositori.

Topzon s-a pozitionat ca un redutabil competitor pe piata agricola tocmai pentru ca a inteles problema fermierului roman – acesta are nevoie nu doar de utilaje agricole, ci si de consultanta de specialitate.
www.topzon.ro

Expirat
Director national de vanzari  -  SC TOPZONE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles