de ani Fără Frică...

Publicat 16 Nov 2019 | Reactualizat 07 Dec 2019 | Expiră 16 Dec 2019

Director Național Vânzări, BUCUREȘTI / BRAȘOV / IAȘI

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Ai 5 sau mai mulți ani experiență în vânzări?
Ești competitiv, îți realizezi targetele de vânzări, îți îndeplinești obiectivele?
Ești entuziasmatcoordonezi echipa și să o îndrumi spre rezultate?
Îți place să propui permanent noi strategii pentru creșterea volumului de vânzări pe o piață nișată?

Atunci esti un bun(ă) coleg(ă) pentu echipa clientului nostru.

BENEFICII
Salariu
de bază motivant;
Telefon și laptop;
Mașină de serviciu;
Bonusuri lunare / trimestriale corelate cu indicatorii financiari și rezultatele obținute;
Contract perioadă nedeterminată.

Poți fi CANDIDATUL IDEAL dacă ai:

  • Minim 5 ani experiență în vânzări;
  • Studii superioare finalizate în domeniul medicinii veterinare;
  • Aptitudinile: creativitate, competitivitate, simț analitic, simțul datoriei și al responsabilității;
  • Capacitatea de a:
    • coordona echipa de vânzări și a le transmite cunoștințe, informații, abilități cu scopul de a îndeplini obiectivele asumate;
    • crește performanțele oamenilor din echipă;
  • Abilitatea de a propune constant soluții și metode alternative pentru creșterea volumului de vânzări;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Cunoștințe despre produsele de uz veterinar;
  • Cunoștințe solide de utilizare:
    • Microsoft Excel;
    • Google Drive.

Descrierea jobului

  • Implementezi strategia firmei în domeniul politicilor comerciale privind toate actele și faptele de comerț, în vederea creșterii profitului firmei rezultat din vânzarea de produse și servicii specifice firmei;
  • Organizezi, controlezi funcționarea sistemelor de vânzări;
  • Realizezi obiectivele de vânzare ale zonei comerciale;
  • Coordonezi echipa pentru atingerea obiectivelor de vânzare;
  • Crești performanțele oamenilor din subordine;
  • Prospectezi noi clienți care să intre în portofoliul alocat;
  • Realizezi analiza săptămânală a vânzărilor vs. marja comercială / discount / adaos comercial / portofoliu;
  • Corelezi permanent vânzările cu managementul stocurilor;
  • Crești constant numărul de clienți din portofoliu;
  • Crești gradul de penetrare a portofoliului de clienți cu produsele aflate în startegia push;
  • Gestionezi bugetele de discount-uri, beneficii acordate clienților și administrative alocate;
  • Culegi datele de marketing din portofoliul de clienți solicitate de către departamentele cu funcțiuni de marketing din organizație;
  • Culegi informaţii despre clienţi din diverse surse (internet, registru comerţului, ministerul finanţelor, analiza directă etc.);
  • Construiești şi completezi permanent baza de date a clienţilor cu informaţii relevante;Crești valaorea de vânzări medie pe client pe zonă.

Clientul nostru este o companie cu o competență tehnică înaltă care oferă în pachetul standard de angajare pentru această poziție:

  • Salariu de bază motivant;
  • Telefon și laptop;
  • Mașină de serviciu;
  • Bonusuri lunare / trimestriale corelate cu indicatorii financiari și rezultatele obținute;
  • Contract perioadă nedeterminată.

Director Național Vânzări, BUCUREȘTI / BRAȘOV / IAȘI  -  S.C.PREMIAN SERVICES CONSULT S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles