Publicat 21 Ian 2021 | Reactualizat 20 Feb 2021 | Expiră 21 Feb 2021

Director marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate și/sau cursuri acreditate în domeniul marketing;
Experiență minimă în domeniul vizat – 2 ani;
Cunoștințe foarte bune în desfășurarea campaniilor de marketing;
Abilități de dezvoltarea planului de marketing multi-segment, project management;
Experiență în organizarea, implementarea și coordonarea campaniilor de marketing;
Foarte bune aptitudini de comunicare și prezentare, fluență verbală, dicție, negociere;
Cunoștințe operare calculator;
Permis de conducere – categoria B.

Descrierea jobului

Analizarea concurenței și identificarea punctelor tari și punctelor slabe ale produselor acestora;
Întocmirea planului de marketing;
Urmărirea realizării obiectivelor de marketing şi luarea măsurilor corective necesare;
Coordonarea proiectării și realizării campaniilor de marketing și PR;
Planificarea, implementarea și monitorizarea campaniilor de marketing;
Gestionarea paginilor web, rețelelor de socializare și strategiilor de promovare on-line;
Identificarea, stabilirea direcțiilor de dezvoltare și propunerea de promovare a produselor existente/soluțiilor noi;
Dezvoltarea permanentă a bazei de parteneri și/sau parteneriate, identificarea nevoilor acestora; asigurarea unei bune relaționări cu potențialii parteneri; negocierea condițiilor contractuale și/sau de promovare;
Dezvoltarea materialelor promoționale la punctul de vânzare, identificarea promovării încrucișate;
Colaborarea cu mass-media, promovarea imaginii editurii;
Organizarea și participarea la diferite evenimente, expoziții, etc.

Înființată în anul 2001, editura Universul Juridic a devenit unul dintre principalii actori ai pieței de carte juridică din România.

Poziția pe care o ocupă în acest moment editura pe piața de carte juridica se datorează bazelor solide care au fost puse încă de la înființare: respect, seriozitate în relațiile cu colaboratorii noștri și dorința de a dezvolta în permanență editura.

Expirat
Director marketing  -  Universul Juridic

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles