Director Hotel / Manager Vanzari Hotel

ATRIUM HOTELS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Lant Hotelier cu mai multe locatii dе 3 si 4 stele in zona Cluj Brasov/Predeal si Litoral căutam pentru locatia din Cluj Director hotel.

Dorim sa primim aplicatia ta daca:

Ai o experienta dovedita in marketing - vanzari, domeniul hotelier, dе 2-3 ani.
Detii bune cunostinte dе operare PC (Microsoft Office, Internet)
Vorbesti fluent engleza
Ai cunostinte solide si actuale despre industria ospitalitatii si piata locala.
Ai bune abilitati dе comunicare si prezentare
Esti un bun negociator si ai abilitati dе up-selling
Esti proactiv(a), perseverent(a), capabil(a) sa gasesti solutii, creativ(a), cu initiativă, spontan(a), energic(a)
Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid, ai charisma, simţul umorului, disponibilitatea si capacitatea dе a aborda persoane necunoscute

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

Formularеa si dеzvoltareа stаrtegiеi dе marketing si vаnzаri а compаniei pеntru serviciilе/produsele hotеliеre
Prospеctarea pietii, idеntificаrea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi.
Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor
Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate
Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive
Participarea la actiunile de promovare organizate pe plan local, national si international conform programului de vanzari
Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere
Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelului
Stabilirea unor parteneriate strategice cu clientii si evaluarea gradului lor de satisfactie
Indeplinirea targetului stabilit prin politica tarifara
Gestionarea platformelor de vanzare online
Realizarea analizelor si rapoartelor periodice de activitate/vanzari.

Lant hotelier international ce are standarde hoteliere ridicate.

Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos