Publicat 10 Iul 2020 | Reactualizat 06 Aug 2020 | Expiră 09 Aug 2020

DIRECTOR GRADINITA PRIVATA

1 post

Candidatul ideal

- Absolvent Liceu Pedagogic (specializare educator sau invatator- educator) / Colegiul de Institutori de Invatamant Prescolar / Psihopedagogia Invatamantului primar si prescolar ;
- Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara;
- constituie avantaj limba engleza nivel avansat;
- grad didactic - definitivat, gradul 2 sau 1 pentru invatamantul prescolar;
- Fire comunicativa, rabdatoare, sensibila, intelegatoare
- Dorinta de perfectionare continua a cunostintelor despre educatia si psihologia copilului
- buna cunoastere a programelor MsOffice (Word, Power Point etc.)

Descrierea jobului

Planificarea si organizarea activitatilor scolare si extrascolare alaturi de educatori si echipa administrative, în conformitate cu programa Ministerului Educaţiei Naţionale;
Supravegherea si organizarea partii administrative a gradinitei;
Pastrarea unei comunicari deschise cu parintii;
Organizarea de traininguri, observatii, mentoring pentru educatori;
Intervievarea si angajarea educatorilor;
organizarea si amenajarea mediului educational
Pregătirea documentelor necesare desfăşurării activităţii: planificări, planuri de lecţii, planuri de învăţământ, etc;
conducerea intregului proces didactic
asigurarea mijloacelor de invatamant, a materialului didactic si a auxiliarelor didactice
Este direct responsabil de aplicarea legislației în vigoare, la nivelul unității de
învățământ preşcolar ;
asigură managementul strategic al unității de învățământ preşcolar, în colaborare cu autoritățile administrației publice locale, după consultarea partenerilor sociali și a reprezentanților părinților;

Descrierea companiei

GRADINITA PRIVATA TITU

DIRECTOR GRADINITA PRIVATA  -  METAPLAST S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles