de ani Fără Frică...

Publicat 22 Iul 2008 | Expiră 22 Aug 2008

Director General

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare
Experienta in pozitie similara minim trei ani
Capacitatea de a sustine imaginea societatii şi a se implica in răspunderea companiei indiferent de situaţia în care se află;
Calitati de negociere ,întreţinere relaţii cu furnizorii şi eventual clienţii; cu instituţiile financiare
Cunostinte solide in conducerea companiilor pentru stabilirea obiectivelor strategice ale societatii;
Cunostiinte pentru a asigura aplicarea politicilor financiare, comerciale şi de vânzări/marketing ale firmei împreună cu personalul aflat în subordine;
Capacitatea de a contribui la dezvoltarea şi buna funcţionare a societatii în scopul atingerii planificărilor şi a obiectivelor strategice stabilite

Descrierea jobului

Responsabilitati

Structurarea strategiilor pentru fiecare departament
PRODUCTIE,
COMERCIAL,
ECONOMIC,
DISTRIBUTIE,
TRANSPORT,
şi monitorizarea implementării acestora
Creearea modelelor de raportare privind evoluţiile intermediare în implementarea strategiei generale de dezvoltare a societatii;
Centralizarea şi analizarea rapoartelor venite de la cele cinci departamente, in vederea propunerii unor recomandari privind activitatea societatii;
Solicitarea de documente specifice sau opinii autorizate pe probleme juridice sau de resurse umane
Directorul General reprezintă societatea în mediul extern;

Grup de firme in industria de Morarit Panificatie, cu 245 salariati, cu principal obiect de activitate productia de panificatie.
Exista o investitie in curs de derulare, realizata in proportie de 70% un proiect de realizare a unei mori de ultima tehnologie cu o capacitate de 200 tone/24 ore.
Sediul central al companiei este in Bucuresti. Activitatea de productie si comerciala se desfasoara in judetul Vaslui, localitatile Vaslui, Barlad, Husi, Negresti , Murgeni.
Un segment important al activitatii il reprezinta activitatea de comert, societatea detinand un numar de 20 magazine, prin care se comercializeaza atat produsele proprii ( panificatie, patiserie) cat si alte produse alimentare.

Expirat
Director General  -  Grup de firme in Industria de Morarit Panificatie

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles