de ani Fără Frică...

Publicat 29 Mai 2008 | Reactualizat 30 Mai 2008 | Expiră 29 Iun 2008

Director General

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe
Competenţe manageriale:
• Capacitatea de a conduce
• Capacitatea de organizare
• Persoană implicată şi orientată către rezolvarea de probleme şi obţinerea de rezultate
• Competenţa decizională
• Capacitatea de a delega
• Alocator de resurse

Abilităţi comportamentale:

• Ataşament faţă de organizaţie
• Adaptabilitate
• Asumarea responsabilităţii
• Capacitatea de a lucra independent şi în echipă
• Capacitatea de consiliere - capacitatea de a oferi sprijin informaţional, cu argumentare solidă, justificată corespunzător şi prezentată în mod adecvat atunci când este solicitat
• Motivarea personalului
• Abilităţi de mediere şi negociere
• Obiectivitate în luarea deciziilor

Competenţe specifice:
• MBA sau master în managment / economie
• Minim 5 ani în activitatea de managment şi minim 10 ani pe piaţa muncii
• Cunoştinţe minime de legislaţie
• Carnet categoria B

Descrierea jobului

Scopul principal al activităţii - GM este responsabil cu politica generală, strategia, conducerea şi organizarea companiei (10 departamente)

Obiective specifice:
• Defineşte şi formulează politica economico-socială a companiei.
• Conduce, organizează şi asigură funcţionarea firmei cu eficienţă maximă.
• Coordonează activitatea directorilor şi managerilor din subordine.

Principalele îndatoriri şi responsabilităţi:
• Elaborează planul de afaceri anual şi monitorizează încadrarea în parametrii acestuia.
• Elaborează un plan coerent şi adaptat de vânzări şi marketing care să valorifice potenţialul existent al companiei.
• Elaborează impreună cu Directorul de producţie planul de producţie
• Stabileşte obiectivele generale ale firmei în concordanţă cu strategia elaborată impreună cu consiliul de administraţie şi monitorizează gradul de realizare al obiectivelor.
• Stabileşte obiectivele managerilor din subordine şi evaluează periodic activitatea acestora.
• Participă la elaborarea anuală a bugetului de venituri şi cheltuieli, analizează propunerile înaintate, operează corecţiile necesare şi aprobă bugetul final.
• Asigură o bună imagine a companiei pe piaţă.
• Identifică oportunităţi de afaceri: monitorizează piaţa şi identifică tendinţele de dezvoltare, identifică modalităţi de dezvoltare a serviciilor companiei în concordanţă cu tendinţele pieţei.
• Participă la întâlniri de afaceri cu clienţi, organisme financiare şi instituţii guvernamentale din ţară şi dezvoltă relaţii pozitive cu persoane-cheie în vederea întăririi poziţiei companiei pe piaţă.
• Evaluează potenţialul furnizorilor şi al clienţilor, stabileşte posibile căi de colaborare şi decide asupra parteneriatelor strategice.
• Negociază şi conciliază situaţiile conflictuale apărute în relaţiile interpersonale.
• Se implică în activitatea organizaţională şi implică şi personalul din subordine prin crearea unui cadru propice dezvoltării personale şi a unui climat stimulativ al performanţelor.

Oferta companiei
Sprijin informaţional şi asistenţă în preluarea conducerii companiei
Pachet managerial – maşina, laptop, telefon
Salariu negociabil în funcţie de pregătirea profesională şi experienţa candidatului
Bonusuri trimestriale şi anuale în funcţie de atingerea obiectivelor

Firma DLC Media Consulting, specializată în consultanţă în dezvoltarea capitalului uman (organizare, evaluare, dezvoltare, selecţie şi recrutare), caută pentru o companie românească din domeniul farmaceutic DIRECTOR GENERAL - GM. Compania client produce şi distribuie medicamente şi suplimente alimentare de uz uman.

Expirat
Director General  -  DLC Media Consulting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles