de ani Fără Frică...

Publicat 18 Iul 2007 | Reactualizat 16 Aug 2007 | Expiră 18 Aug 2007

DIRECTOR GENERAL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de profil economic, AGRICULTURA;
Cunoştinţe si abilitati de management organizaţional, financiar, vânzări;
Cunoaşterea în profunzime a pieţei la nivel national in domeniul agriculturii;
Cunoaşterea legislaţiei în domeniu;
Cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţonală - limba engleză - la un nivel mediu - avansat (scris, citit, vorbit);
Stăpânirea unor tehnici şi instrumente financiar-contabile;
Capacităţi persuasive;
Capacitate de coordonare;
Responsabilitate personală;
Eficienţă personală;
Capacitate de relationare, comunicare, organizare, planificare, evaluare si verificare;
­5-7 ani de experienţă intr-o pozitie similara sau Director Comercial

Descrierea jobului

Stabileşte obiectivele generale ale firmei în concordanţă cu strategia ;
Aprobă bugetul de venituri şi cheltuieli (BCV) şi rectificările acestuia ;
Identifică modalităţi de dezvoltare a serviciilor oferite de firmă în concordanţă cu tendinţele pieţei;
Identifică şi atrage resursele necesare pentru implementarea noilor idei de afaceri;
Reprezintă firma în relaţiile protocolare cu furnizorii, clienţii şi alte organizaţii cu impact real/potenţial asupra rezultatelor firmei ;
Asigură o bună imagine a firmei pe piaţă;
Comunică managementului valorile şi obiectivele strategice ale firmei;
Stabileşte obiectivele managerilor din subordine, termenele-limită şi modalităţile de măsurare a gradului de realizare a obiectivelor;
Aprobă procedurile de interes general ale firmei;
Solicită rapoarte de activitate şi ia măsurile necesare în vederea creşterii eficienţei activităţii firmei;

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.

Expirat
DIRECTOR GENERAL  -  International Service Group Personnel Management

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles