Publicat 15 Oct 2020 | Reactualizat 12 Nov 2020 | Expiră 15 Nov 2020

Director Financiar(jud. Mureș)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Beneficii:

Salariu atractiv
Tichete de masă
Mediu de lucru dinamic
Decontare transport
Posibilitatea de dezvoltare profesională

Cerințe:

Obligatoriu: absolvent de studii superioare în domeniul economic
Minim 10 ani experiență în domeniul financiar-contabil
Obligatoriu: membru C.E.C.C.A.R.
Obligatoriu: experiență în utilizarea programului de contabilitate de tip ERP
Experiență în domeniul financiar contabil în producție
Experiență în coordonarea unei echipe

Competențe de operare PC și de utilizare a pachetului Microsoft Office
Bune abilitați de comunicare
Competențe privind implementarea de proiecte
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilități:

Efectuarea analizei contabile a documentelor și aplicarea legislației în vigoare
Organizarea și coordonarea departamentului financiar-contabil
Înregistrarea cronologică și sistematică a documentelor primare în sistemul contabil
Repartizarea plăților efectuate la bugetele de stat
Verificarea corectitudinii înregistrărilor efectuate
Verificarea corelațiilor dintre conturi și între datele contabile și gestiuni
Verificarea lunară a soldului conturilor din balanța de verificare și concordanța dintre conturile sintetice și cele analitice
Pregătirea declarațiilor fiscale, conform vectorului fiscal și înregistrarea acestora în termenele legale
Verificarea corespondenței dintre facturile client/furnizor și contractele aferente și sesizarea inadvertențelor
Verificarea contabilizării salariilor: înregistrarea în evidențele contabile a statului de plată
Reconcilierea lunară a conturilor de furnizori/clienți
Arhivarea corespunzatoare a documentelor financiar-contabile

Descrierea companiei

Bine ai venit!

Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 18 ani servicii integrate de resurse umane.

Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii?

Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la [email protected] pentru a intra in baza de date.

Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758248444 sau te asteptam pe www.smart-hr.org

Expirat
Director Financiar(jud. Mureș)  -  SMART TRAINING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles