Publicat 26 Feb 2021 | Reactualizat 26 Mar 2021 | Expiră 29 Mar 2021

Director executiv

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta intr-o firma de consultanta cu activitate de scriere si implementare proiecte cu fonduri europene
- Abilitati de comunicare, analiza si planificare, management resurse umane
- Persoana serioasa, responsabila cu abilitati de leadership

Descrierea jobului

- Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectelor.
- Monitorizeaza impreuna cu managerii de proiecte in timp progresul atins fata de obiectivele propuse / respectarea datelor prevazute in contracte.
- Asigura circulatia informatiei in cadrul firmei si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipele de proiect.
- Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
- Stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.
- Motiveaza echipele de proiect prin comunicare si prin evaluarea permanenta a subordonatilor directi.
- Colaborarea cu autoritatile locale, regionale si nationale in vederea indeplinirii obiectivelor organizationale;
- Reprezentarea intereselor organizatiei atat in timpul programului de lucru cat si in afara lui;
- Organizarea departamentelor si a echipelor de proiect in functie de necesitatile organizatiei si de activitatile planificate
- Identificarea si mobilizarea resurselor materiale si umane din organizatie, in vederea realizarii obiectivelor propuse;
- Reprezinta organizatia in relatiile cu terte persoane fizice sau juridice in conformitate cu imputernicirea acordata
- Stabileste masuri de eficientizare a activitatii personalului din subordine
- Asigură o bună imagine a firmei pe piață;
- Identificarea oportunităților de investiție și obținere de profit;
- Participă la întâlniri de afaceri cu furnizori, clienți, organisme financiare și instituții guvernamentale din țară și din străinătate;
- Dezvoltă relații pozitive cu persoane-cheie în vederea întăririi poziției firmei;
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Firma s-a constituit in anul 2007, ca urmare a oportunitatilor aparute dupa aderarea Romaniei la Uniunea Europeana. Oportunitatile vizate au fost in special cele legate de investitii si export precum si de scrierea si gestionarea de proiecte finantate prin fondurile structurale si de coeziune in parteneriat cu firme si institutii publice din Romania si strainatate.
Obiectivul companiei este acela de a sprijini partenerii care au in derulare proiecte europene in realizarea activitatilor si atingerea indicatorilor prevazuti in proiecte. Totodata, firma este unul dintre beneficiarii care implementeaza cu succes proiecte strategice si grant cu dimensiune regionala, nationala si europeana.
Din punct de vedere profesional, echipa beneficiaza de o vasta experienta in domenii precum elaborarea si managementul proiectelor, planificare strategică, managementul resurselor umane, formare, achiziții publice, marketing, antreprenoriat si economie socială

Expirat
Director executiv  -  Global Commercium Developement SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles