Director Executiv Alianta Pentru Turism

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienta anterioara intr-un ONG si/sau in turism reprezinta un plus.
Persoana orientata catre rezultat.
Bune abilitati de Project Management.
Ordonat, proactiv, organizat.
Orientat catre cooperare si dezvoltare.
Bune abilitati operare calculator.

Descrierea jobului

Se subordonează Președintelui APT.
Are in subordine echipa Secretariatului General APT.
Are relatii functionale cu membrii Consiliului Director APT, cu grupurile de lucru si cu membrii APT.
Are relații de reprezentare. in limita responsabilităților acordate, cu autoritățile publice centrale si locale, organizații patronale, naționale si internaționale, cu alte organizații / entități / companii cu care APT intra in Este responsabil de procesele interne ale APT.
Gestioneaza bugetul de venituri si cheltuieli al Asociatiei.
Organizează activitatea Secretariatului General si intalnirile de lucru.
Urmareste obiectivele asociatiei si ale grupurilor de lucru.

APT este construită ca o platformă formală de colaborare între membrii ei, organizații care au ca scop dezvoltarea sectorului turistic din România și care respectă principii legale și etice în afaceri.
APT militează pentru dezvoltarea sustenabilă a turismului românesc pe principii de performanță, competitivitate, calitate și responsabilitate, crescând calitatea actului public administrativ, reducând birocrația prin măsuri digitalizate, managementului de destinație și serviciilor industriei ospitalității.
APT este o platformă care își propune să unească pozițiile organizațiilor membre și ale altor organizații interesate de sectorul de turism din România, pentru a oferi o bază coerentă de consultare cu autoritățile române pe teme care au impact asupra turismului.
Mai multe detalii gasiti pe www.apt.ro.
Publicat 14 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021