Director Educativ

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 4000 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Cerinţe Director Educativ

- Absolventa de Liceu Pedagogic/Facultate -Departamentul pentru Pedagogia Învăţământului Primar şi Prescolar;
- Grad didactic – minim gr. II;
- Constituie avantaj masterul sau studiile postuniversitare în domeniul educaţional;
- Experienţă în funcţie de conducere de min 1 an într-o institutie de învăţământ - Constituie un Avantaj;
- Foarte bună cunoscătoare a legislaţiei şi documentelor specifice instiuţiei;
- Bună cunoscătoare a metodelor moderne de predare –învăţare-evaluare;
- Cunoscătoare a limbii engleze;
- Cunoştinte vaste de psihologia copilului şi tact pedagogic.

Responsabilităţi:

- Coordonarea activităţilor cadrelor didactice din instituţie;
- Gestionarea şi managerierea problemelor instituţiei;
- Înfiinţarea şi Organizarea tutoror comisiilor de specialitate (comisiei metodice a educatoarelor, Comisia pentru curriculum, comisia CEAC, etc;
- Întocmirea tuturor documentelor şi actelor impuse de minister şi ISMB;
- Organizarea şi amenajarea mediului educaţional;
- Asigurarea mijloacelor de învăţământ, a materialului didactic şi a auxiliarelor didactice;
- Planificarea şi organizarea activităţilor extraşcolare (serbări, evenimente, întalniri cu părinţii);
- Iniţierea de proiecte care să valorifice potenţialul grădiniţei şi al personalului.

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru dinamic, ce încurajează proactivitatea şi comunicarea liberă.

Publicat 10 nov. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos